Yalın

 • Üç farklı eğitim

 • ISO18404 standartlarına uyumlu eğitimler

 • Resmi Uluslararası geçerli sertifikalar

LEAN EĞİTİMLERİNE GENEL BAKIŞ

The Lean Six Six Company Türkiye olarak farklı bir kaç çeşit eğitim sunuyoruz. Size en uygun olanı, çalışma ortamınızda sahip olduğunuz veya ihtiyaç duyduğunuz role bağlı olacaktır.

Lean Felsefesi eğitimi, sadece şirket-içi  sunulan bir farkındalık eğitimidir. Bu 2 günlük eğitim, Lean Felsefesi temellerini ve hangi iyileştirme yöntem ve araçlarının uygulanabileceğini açıklar.

Hedefiniz, Lean yöntem ve araçları kullanarak şirketinizdeki süreçleri sürekli iyileştirmekse, Lean Pratisyeni eğitimi çok uygun bir eğitim olacaktır. Lean prensipleri ve Lean iyileştirme yöntemlerini nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Bu Lean eğitimi 3 gün sürer ve Lean’in pratik uygulamasına odaklanır. Bu eğitim’in devamında, Lean Lideri eğitimi ile devam edilebilir.

Lean Lideri eğitimi, özellikle Lean inisiyatiflerin ve uygulamaların ardındaki itici güç olmayı amaçlayanlar için özellikle çok uygundur. Lean Lideri eğitimi, Toyota’nın 14 Yönetim ilkesi gibi Lean yönetim konularına odaklanacak. Eğitim süresi 5 eğitim günüdür (Lean Pratisyeni Eğitimi tamamlandığında ilk üç eğitim gününden muaf olduğunuz için iki gün içerisinde eğitimin tamamlanabilir.)

HANGİ EĞİTİM SİZİN İÇİN EN UYGUN OLANIDIR?

Bu temel olarak deneyiminize ve geçmişte almış olduğunuz eğitimlere, diğer taraftan da motivasyonunuza bağlıdır. 3 günlük Lean Pratisyeni eğitimi ile başlarsanız, temel Lean iyileştirme yöntemleri ve araçların tekniklerini öğreneceksiniz. Bu eğitimi tamamladıktan sonra, iyileştirme girişimlerini geliştirebilecek ve uygulayabileceksiniz.

Ayrıca 5 günlük Lean Lideri eğitimini direkt olarak seçmek de mümkündür. Lean Pratisyeni konularına ek olarak, 2 günlük Lean Yönetim konusu eğitimin bir parçası olacaktır. Lean Yönetim konusu, Lean yöntemleri ve araçları kullanılarak süreç iyileştirmenin arkasındaki felsefe ve kurumsal yapıya, ayrıca akış ve 7 tip israf çeşitleri üzerine odaklanır.

Yalın

Burada çeşitli Lean eğitimlerine genel bir bakış bulacaksınız.

Broşür isteyiniz

LEAN EĞİTİMLERİ

Aşağıda Lean Eğitimleri ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.

ISO18404

SIX SIGMA VE LEAN’İN UYGULANMASI ARASINDAKİ ÖNEMLİ PERSONEL VE ORGANİZASYONLAR İÇİN YETKİNLİKLER

Eğitimlerimiz bu standardı takip eder ve burada açıklanan yetkinliklere bağlı kalır.

Kökenleri 80’lere dayanan Lean Six Sigma, süreç iyileştirmede gerçekten kanıtlanmış ve dünya çapında tanınmış bir metodolojidir.

Yine de, Six Sigma, Lean ve Lean Six Sigma yeterliliklerini çevreleyen bazı belirsizlik vardı.

Örneğin, bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak sunucusun yetenek seviyesinden nasıl emin olunabilir? Six Sigma veya Lean uyguladığını belirten bir sunucunun bu konudaki gerçek yetenekleri nasıl anlaşılır?

Tam da bu sebeple “Uluslararası Standardizasyon Örgütü” (ISO), ISO 18404’te Lean Six Sigma için bir evrensel standart tanımladı.

Lean Six Sigma için bu Uluslararası Standart, Six Sigma, Lean ve “Lean Six Sigma” da personel ve kuruluşlar için gerekli yetkinlikleri belirler. Bunu yaparken, üçüncü şahısların Lean Six Sigma uzmanlarından bekleyebileceklerine netlik getirdi.

Eğitimlerimiz bu uluslararası standarda uygun olduğu için, örnekteki gibi bir Siyah Kuşak eğitimi arayan bir şirket, The Lean Six Sigma Company tarafından sertifikalandırılmış bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak çalışanından ne gibi bir yetkinlik bekleyeceğinden emin olabilir.

Lean Six Sigma Company eğitimleri, aşağıdaki Lean Six Sigma uzmanları için yetkinlikleri tanımlayan ISO18404 standardına uygundur:

 • Lean Pratisyeni

 • Lean Lideri

 • Lean Uzmanı

 • Lean Six Sigma Yeşil Kuşak

 • Lean Six Sigma Siyah Kuşak

 • Lean Six Sigma Usta Siyah Kuşak

Sertifikasyon kriterlerimiz doğrudan ISO standartlarına göre belirlenmiştir. Eğitimi tamamlayan katılımcılar, Lean Six Sigma uzmanlarından beklenebilecek uluslararası kabul görmüş ve standart gereklilikleri (ISO18404) yerine getirirler.

Mischa van Aalten   /   CEO of The Lean Six Sigma Company Group

BROŞÜR TALEP EDİNİZ

Program hakkında daha detaylı bilgi için broşür talep ediniz.

 • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

ŞİRKET-İÇİ

LEAN SIX SIGMA’YI ŞİRKET BÜNYENİZDE ÖĞRENİN

Lean Six Sigma, en iyi proje tabanlı iyileştirme yapısı olarak bilinse de, bundan çok daha geniş bir yapıdır. Lean Six Sigma, kurulmuş bir felsefe, bir organizasyonel ve iyileştirme yapısı olmasının yanı sıra bir dizi araçtır. Bu bakış açısıyla, Lean Six Sigma, rekabet edebilirlik, maliyetlerin düşürülmesi ve müşteri memnuniyetiyle ilgili kurumsal konuları ele almaktadır.

İsteğinize bağlı olarak, Lean Six Sigma aşamalı olarak uygulanabilir. Her kuruluş eşsiz bir yapıdadır ve bunun evrensel uygulanan ortak bir şablonu yoktur. The Lean Six Sigma Company, sizinle birlikte kuruluşunuza uyarlanmış bir eylem planı geliştirecektir.

Bizimle iletişime geçinDevamı...