YALIN ALTI SİGMA EĞİTİMLERİ

YALIN ALTI SİGMA EĞİTİMLERİ

Yalın Altı Sigma organizasyonu yönetimden, bir proje içindeki süreçleri iyileştiren uzmanlardan ve işlerini günlük olarak optimize eden çalışanlardan oluşur. Hangi uzmanlığın (dolayısıyla hangi tür eğitimin) kişisel hedeflerinize en uygun olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.

Seçtiğiniz eğitim programının pozisyonunuza, isteklerinize ve beklentilerinize uymasının önemli olduğuna inanıyoruz.

 

Sizin için hangisi doğru eğitim?Çalışma kılavuzu size seçim yapmanızda yardımcı olacaktır veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.
EĞİTİM REHBERİ

FARKINDALIK: YALIN FELSEFESİ VE SARI KUŞAK

Yalın Felsefesi eğitimi alanlar ve Sarı Kuşaklar, metodolojiye aşina olan ve iyileştirme projelerine destek verebilen kişilerdir. Ayrıca bu çalışan grubu, iyileştirme panoları ve kaizen etkinlikleri aracılığıyla günlük prosesleri optimize etme becerisine sahiptir.

YAPILANDIRILMIŞ PROJE YAKLAŞIMI: YALIN UYGULAYICILAR, YALIN LİDERLER, YEŞİL KUŞAKLAR VE KARA KUŞAKLAR

Bu Yalın Altı Sigma profesyonelleri, yapılandırılmış Sürekli İyileştirme projelerine veya girişimlerine liderlik eder veya projelere aktif olarak katılır.

The Lean Six Sigma Company, profesyonelleri aşağıdaki gibi seviyelendirmiştir:

Yalın Uygulayıcılar
Yalın Lider
Yalın Altı Sigma Yeşil Kuşaklar
Yalın Altı Sigma Kara Kuşaklar

Her profesyonelin belirli bir rolü ve kapsamı vardır.

ŞAMPİYON VE SPONSORLAR

Üst yönetim herhangi bir Yalın Altı Sigma projesinin veya girişiminin başarısında önemli rol oynar.

The Lean Six Sigma Company üst yönetim için iki rol tanımlar: Şampiyon ve Sponsor.

Bir Şampiyonun sorumluluğu, şirketin tutarlı ve hızlı bir yayılım gerçekleştirmesini sağlamaktır. (Yalın Altı Sigma) Onların desteği çoğu zaman projenin başarısı açısından çok önemlidir.

Yalın Altı Sigma ile iyileştirilecek prosesin sorumluluğu Sponsora aittir. Sponsorlar, Yeşil Kuşak ve Kara Kuşakların projelerini gerçekleştirmesini kolaylaştırmalıdır. Sonuçta belirlenen hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını belirleyecek olan kişi Sponsordur.