GENEL KATILIMA AÇIK KAYIT

Yalın Uzman Programı

Şirketler, sürekli iyileştirme çabalarını en üst düzeye çıkarmak istediklerinde Yalın Uzmanlarına yönelirler. Yalın’ın bayrak taşıyıcıları olarak, müşteri değeri ve israf azaltma ile ilgili her türlü zorluğun üstesinden nasıl gelineceğini bilirler. Onları Yalın Liderlerden ayıran bir beceri grubuna, yani Yalın program yönetimini sahiplenme ve üst düzey eğitim verme becerisine sahiptirler. Diğer Yalın profesyonellere koçluk yapar ve şirketlere, Yalın projeleri dikkatle seçerek başarıya giden stratejik yol haritaları sağlarlar. Sürekli iyileştirme kültürünü oluşturup, sürdürebilecek en iyi kişi Yalın Uzmandır .

Genel Bakış

Süre

Değişiklik gösterir

Ön Koşul

Değişiklik gösterir

Yer

0 yer

Yorumlar

ŞİRKETLER İÇİN

Şirket içi eğitim

Usta Kara Kuşaklarımız tarafından şirketinize özel olarak tasarlanmış grup eğitimi veya koçluk.

Broşür

Program detayı

Eğitim modülleri, program başlıkları ve içerikleri hakkında daha fazla bilgi almak için

Giriş

Yalın yolda Liderlik

Yalın’ın Japonya’daki ilk günlerinden bu yana, insanlar metodolojide merkezi bir rol üstlendi. Tek bir rutine bağlı kalmayı düşünmeyin bile. Daha yüksek bir seviyede Yalın, sorun çözmeye yaratıcı bir bakış açısı geliştirmekle alakalıdır. Sürekli iyileştirme hakkında ortak bir düşünce tarzına sahip olmak ve bunu çalışma ortamınıza nasıl uygulayacağınızla ilgilidir. Bir kez değil, her gün. Sürekli iyileştirmenin özü budur. Ancak dahil olan herkeste bu zihniyeti oluşturmak ve bu tür şirket kültürü için bir Yalın Uzmanı gerekir. Sadece süreçleri değil, insanları da daha yüksek bir standarda getirir. Ve Toyota’nın bir zamanlar dediği gibi: “araba üretmeden önce insan üretiyoruz”.

 • Geniş Mezunlar Ağı
 • Çeşitli eğitim programları
 • Bireysel proje koçluğu

 • Ayrıcalıklı MyTraining™ eğitim platformu
 • ISO sertifikalı eğitim programları
 • Uluslararası şirket yapısı

Katılımcı yorumlarına göre, eğitimlerimiz 4.8 / 5.0 yıldız olarak değerlendirilmiştir

ORGANİZASYONUNUZA DEĞER KATIN

Gelecek için çok yönlülük

Bir organizasyon olarak geleceğe hazır olmak, her zaman doğru hedeflere odaklanmak ve fırtınayı atlatacak kadar sağlam olmak anlamına gelmektedir. Ancak bu odaklanma, çeviklik ve şirket vizyonunu doğru eylemlere dönüştürmek, özellikle Yalın söz konusu olduğunda geleneksel liderlik yeteneklerinden daha fazlasını gerektirir. Hangi yönetim tarzının en etkili olduğunu bilmeli, şirket genelinde kullanılan araç ve yöntemleri, bunları en iyi nasıl kullanacağınızı anlamalı ve zorluklar ortaya çıktığında cevap önceden araç kutunuzda olmalıdır. Çok yönlülük geleceğin yeni anahtar kelimesidir ve Yalın Uzmanların sahip olduğu en değerli beceridir. Yalına, bir Yalın Uzmanı kadar stratejik ve her şeyi kapsayan bir şekilde yaklaşabilecek kimse yoktur.

Eğitim programları

Çalışma şekliniz

Yalın Uzman özel programı

Yalın Uzman programının ajandası katılımcıdan katılımcıya farklılık göstermektedir. Hala elde etmeniz gerekenlere, gerekli kontrollerin miktarına (tollgate incelemeleri veya ilerleme incelemeleri gibi) ve hatta yardım almak istediğiniz olası sorunlara dayanır. Eğitmeninizle birlikte, projenize dahil olan herkes için işe yarayan bir planlama oluşturursunuz. Ancak süre, başlangıç tarihi ve diğer ayrıntılar en iyi şekilde kişisel olarak tartışılır, bu nedenle daha fazla tavsiye için Yalın Uzmanlarımıza danışın.

Kaydol

Eğitim programı

Yalın Uzman programı hakkında

Normal eğitim programlarımızın aksine, Yalın Uzman programı online veya sınıf içi bir grup eğitimi tipi değildir. Bunun yerine, kişisel koçunuzla birlikte, önceki Yalın deneyimlerinizin üzerinden geçersiniz ve değerlendirme yaparsınız. Çünkü Yalın Uzman seviyesine yükselebilmek için, Yalın’ın ana hatlarıyla ilgili kapsamlı bir ön deneyime sahip olmanız gerekir. Katılımcılar, sertifikalı Yalın Lider olarak en az 3 yıllık deneyime sahip olmalı, bu süre zarfında 5 başarılı Yalın projesi gerçekleştirmiş, 5 kişiye koçluk yapmış ve gerekli koçlukla birlikte bir departmana sürekli iyileştirme sağlamış olmalıdır. Son olarak, katılımcılar sertifikalı bir Yalın Altı Sigma Kara Kuşak olmalıdır.

Bu gereklilikler yerine getirildiğinde, deneyiminize ilişkin iyi bir genel bakış elde etmek için bir gap(boşluk) analizi yapılacak ve kişisel gelişiminiz için bir yol haritasına dönüştürülecektir. Yalın Uzman programı daha sonra portföyünüzdeki kalan boşlukları doldurmaya odaklanır. Bu sadece Yalın araçlar ve yöntemler uygulamakla ilgili değil, aynı zamanda katılımcıların program yönetimini daha fazla keşfetmeye başlamasını ve daha fazla zaman ayırmasını gerektirir. Koçunuzun yardımıyla, küçük Yalın girişimleri yönetim ekibinin hedefleriyle uyumlu daha büyük programlara genişletebileceğiniz fırsatlar aramaya başlarsınız.

Eğitime katıldığınızda, tüm çalışmalarınız tek bir amaç göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir: Yalın metodolojiye hakim olmak ve sürekli iyileştirmeyi uzmanlığınız haline getirmek.

Sertifikasyon yolculuğu

Hazırlık aşaması

Hazırlanmanıza yardımcı olmak için eğitim içeriği:

 • Derinlemesine bir çalışma kılavuzu
 • Yalın ve/veya Yalın Altı Sigma ile ilgili birçok video
 • Yalın’a odaklanan 1 dijital kitap
 • Tamamlayıcı online TPC kursları
 • MyTraining’e doğrudan erişim

Eğitim günleri

Eğitim oturumları içeriği:

 • Kişiye özel sınıf içi eğitimler
 • Pratik simülasyonlar
 • Proje zorluklarının ve ilgili en iyi uygulamaların tartışılması
 • Eşler arası öğrenme ve etkinlikler
 • Teorik sınav ve sertifikasyon

Projeniz

Projenizin başarılı olmasını sağlamak için eğitimin içerikleri neler:

 • 1’ e 1 proje koçluğu
 • Önceden hazırlanmış proje şablonları
 • İlk adımlarda proje değerlendirmeleri ve yardım
 • Değişim Yönetimi danışmanlığı
 • Proje ödevine kapsamlı genel bakış

Sertifika aşaması

Sertifikasyon aşağıdakileri içerir:

 • Projenizi iki uzmanın incelemesi
 • TLSSC koçunuz ve Yöneticinizle Resmi sertifika töreni
 • Uluslararası kabul görmüş Yalın Uzman sertifikası
 • Veri tabanımızda resmi kayıt
 • Özel Mezunlar Yalın Uzman LinkedIn sayfasına erişim

Hazırlık aşaması

Eğitim günleri

Projeniz

Sertifika aşaması

Sertifikalandırma

Sertifikanızın Değeri

Eğitim programlarımızdan biri başarıyla tamamlandığında, uluslararası kabul görmüş bir sertifika elde edersiniz. Ancak bir sertifikanın değerini tam olarak ne belirler? The Lean Six Sigma Company’den alınan bir sertifikanın neden diğerlerinden daha yüksek bir standart’a sahip olduğunu, sertifikanızın değeri sayfasında açıklıyoruz

Ücretlendirme

Eğitim Ücretleri

Maliyetler

Yalın Uzman eğitimi kişiye özel olduğundan, programın uzunluğu, koçluğun yoğunluğu katılımcıya göre değişir. Bu nedenle fiyat da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Doğru bir fiyat göstergesi almak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin ve Yalın Uzmanlarımız tüm sorularınız için size yardımcı olacaktır.

Bilgi almak istiyorum

tıkla

Yatırım Getirisi tahmini

Yalın Uzmanlar kişisel proje liderliğinin üzerine çıktılar, bunun yerine başkalarının çok daha etkili sonuçlara ulaşmasını sağlıyorlar. Katkıları ve çalışmaları kolayca rakamlara çevrilemez. Çünkü departman Yalın ekiplerine liderlik ettikleri, en değerli projeleri seçtikleri ve projeleri kendileri yürütmek yerine ekiplerinin yürüttükleri projelerle yılda 250-400.000 $’a varan maliyet düşüşleri elde ettikleri için. Yalın Uzmanlar, ekiplere koçluk, deneyim ve liderlik yetkinlikleriyle yardımcı olurlar, böylece elde edeceklerinden çok daha büyük sonuçlar elde edebilirler.

Şirket içi

Eğer aradığınız tüm ekip için bir uygun bir eğitim ise, Şirket İçi sayfalarımız ilginizi çekecektir. Eğitmenlerimiz, kuruluşunuzdaki bireylere sunduğumuz her eğitime ev sahipliği yapacaktır. Yalın veya Yalın Altı Sigma’yı bir ekip olarak uygulamak için, Şirket İçi eğitimlerimiz daha yararlı olacaktır.

Daha fazla bilgi

UZMAN TARAFINDAN CEVAPLAR

Ücretsiz Online Webinar

ÜCRETSİZ EĞİTİMİNİZ

Ücretsiz Beyaz Kuşak

Başlangıç Tarihleri

Yalın Uzman eğitimi başlangıç tarihileri


There are currently no training sessions scheduled for Yalın Uzman.
Contact us for the possibilities

Testimonials

Customer reviews

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Yalın Altı Sigma hakkında önceden herhangi bir deneyimim ve bilgim olmadan bir eğitime kaydolabilir ve katılabilir miyim?

Sunduğumuz her eğitim programı, katılımcılarımızın Yalın Altı Sigma metodolojisini hiç bilmeden eğitime başladıklarını varsayar. Temel bilgilerle başlar ve önceden herhangi bir deneyimi yokmuş gibi bahsedilen her konuyu açıklar. Eğitim sırasında, bilgi düzeyinizi geliştirmenize yardımcı olacak simülasyon ve uygulamalara katılacaksınız. Eğitiminizin parçası olarak bir proje yürütmeyi seçerseniz, başlamanıza yardımcı olmak için The Lean Six Sigma Company’nin Usta Kara Kuşaklarından biri tarafından koçluk yapılacak ve destekleneceksiniz.

Yeşil Kuşak eğitimine mi yoksa Kara Kuşak eğitimine mi katılmalıyım?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak programı doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak programı doğru tercih olacaktır.

Yalın eğitimi mi yoksa Yalın Altı Sigma eğitimi mi mevcut kariyerimde daha faydalı?

Yalın ve Yalın Altı Sigma, herhangi bir kariyer aşamasında kullanmaya başlayabileceğiniz metodolojilerdir. Yeni başlayan biri olarak bile, işinize muazzam değer katarlar. Her iki metodoloji de mevcut sorumluluklarınızın bir kısmını değiştirerek, işinize ek olarak hizmet edebilir. Seçtiğiniz eğitim programına bağlı olarak yeni tam zamanlı kariyeriniz olabilir.

Yeşil Kuşak mı Kara Kuşak mı?

Temel fark, projelerinizin kapsamıdır. Yeşil Kuşak projeleri genellikle tek bir departman paydaşlarını etkileyen sorunları çözmeyi amaçlar. Kara Kuşak projeleri, departman sınırlarını aşan ve departmanlar arası farklı paydaşları etkileyen uzun süredir devam eden, karmaşık sorunları ele alır. Yeşil Kuşak’ın sorumlulukları, bir proje yöneticisinin sorumluluklarıyla uyumludur. Kara Kuşaklar, projeler sırasında Yeşil Kuşakları yönlendirirken daha fazla sorumluluk üstlenir ve daha aktif bir liderlik görevi üstlenirler.

‘’Hizmet’’ eğitim programının ‘’Üretim’’ eğitim programından farkı nedir?

Hizmet eğitim programı daha çok genel yönetim, lojistik, finans vb. gibi işlem odaklı çalışanlar için uygundur. Üretim eğitim programı, seri üretim, makine, fabrikalar ve otomasyonla odaklı çalışanlar için en uygun olanıdır. Elbette Üretim eğitimini tamamlayanlar yine yukarıda belirtilen işlem odaklı projeleri de yürütebilirler.

İstatistik konuları gözümü korkutuyor, Yalın Altı Sigma eğitimi yine de benim için uygun mudur?

Yeşil Kuşak eğitim programı, Kara Kuşak eğitim programına göre çok daha az istatistik içeriğine sahiptir. Yine de Kara Kuşak eğitimi bile, katılımcılarımıza istatistikle ilgili hiçbir şeye aşina olmadıkları varsayımıyla, en temelden başlamak üzere tasarlanmıştır. İstatistikle çalışma fikri konusunda çekimserliğinizi anlayabiliyoruz, ancak eğitmenlerimiz binlerce katılımcının istatistiği anlamasına (ve ilgilerini çekmesine ) yardımcı oldu. Ek olarak MyTraining™ platformumuzda, belirli uygulamalara hazırlanmanıza veya tekrarlamanıza yardımcı olacak tamamlayıcı dersler ve çeşitli videolar sunuyoruz.

Akşam veya hafta sonu programları sunuyor musunuz?

The Lean Six Sigma Company, eğitim derslerini normal çalışma saatlerinde düzenlemeye çalışmaktadır. Bu, katılımcılarımızın özel hayatlarına müdahale etmemek, katılımcılarımızın normal mesai saatlerinde Yalın Altı Sigma ile çalışma fikrine alışmalarını sağlamak ve eğitimi tamamladıktan sonra bu alışkanlığı sürdürmek için bilinçli bir seçimdir Ancak bazı yerel, özel durumlar geçerlidir. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Farklı dillerde eğitim veriyor musunuz?

Dünya çapındaki varlığımız hakkında daha fazla bilgiyi www.theleansixsigmacompany.com dünya haritası sayfamızda bulabilirsiniz, burada hangi ülkelerde aktif olduğumuzu ve hangi dillerde eğitim alınabileceği konusunda bilgileri bulabileceksiniz.

Benim için doğru eğitim hangisidir?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Aynısı sırasıyla Yalın için, Yalın Uygulayıcı ve Yalın Lideri eğitimleri içinde geçerlidir.

Yalın Uygulayıcı eğitimi mi Yalın Lider eğitimi mi?

Yalın Uygulayıcılar, Yalın Liderlerden farklı bir role sahiptir. Yalın Uygulayıcılar sürekli olarak küçük boyutlu Yalın girişimler yürütür ve paydaşlara gelişmeler hakkında rapor verir. Yalın Liderler ise daha geniş bir Yalın bilgisine sahiptir, projelere öncülük eder ve çalışanlara Yalın metodolojisini kullanabilmeleri için eğitim verir.

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?

Belki de hala hangi eğitim programının size uygun olduğu konusunda emin değilsiniz. Yalın mı yoksa Yalın Altı Sigma mı? Tüm sorularınızda size yardımcı olmamıza izin verin, böylece her zaman doğru seçimi yapabilirsiniz. Güler yüzlü uzmanlarımız destek hattının diğer ucunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Bize ulaşın

Vakalar / Bloglar

Diğer eğitimler

İhtiyaçlarınıza uygun doğru eğitimi bulun.

Broşürümüzü talep edin

Sorularınızın tüm cevapları broşürümüzde

Karar vermenize yardımcı olması için broşürümüzü inceleyin

 • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.