GENEL KATILIMA AÇIK KAYIT

Yeşil Kuşak Eğitim Programı

Yalın Altı Sigma Yeşil Kuşak eğitim programımıza katılarak, işyerinizde Yalın Altı Sigma’yı uygulayarak Sürekli İyileştirme Uzmanı olun. Bu program sırasında, bir Yeşil Kuşak’ın etkili olması için gereken tüm temel bilgi ve beceriler size öğretilir. Sertifikamız uzmanlığınızın belgesi olacak. Bu eğitim programı uluslararası geçerli olan ISO18404 ve ISO13053 standartlarına göre tasarlanmıştır, bu da eğitimimizin kalitesinin bağımsız bir tarafça doğrulandığı anlamına gelir. Ayrıca, şirket içi eğitim almak isteyenler için özelleştirilmiş programlar da sunuyoruz. Daha fazla bilgiyi Şirket İçi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Genel Bakış

Süre

48 saat (6 gün)

Ön Koşul

Yok

Yer

1 yer

Yorumlar

Şirket içi eğitim

Şirket içi eğitim

Usta Kara Kuşaklarımız tarafından şirketinize özel olarak tasarlanmış grup eğitimi veya koçluk.

Broşür

Program Detayı

Eğitim modülleri, program başlıkları ve içerikleri hakkında daha fazla bilgi almak için

Giriş

Geniş kapsamlı bir Yeşil Kuşak eğitimi

Bir Yeşil Kuşak olarak, iyileştirmeyi kalıcı kılan şeyin ne olduğunu bilirsiniz. Hangi departmanda olursanız olun veya hangi zorlukla karşı karşıya kalırsanız kalın, ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Yeşil Kuşak olarak, örneğin şirket çapındaki projeler sırasında, proje gruplarına liderlik edebilir veya diğer Yalın Altı Sigma uygulayıcılarıyla girişimlere katılabilirsiniz. İşiniz genellikle departmandaki çalışanları etkilediğinden, değişim yönetimi de eğitim sırasında aşina olacağınız bir beceridir. Bu geniş bilgi ve yetkinlik yelpazesi, hem Yeşil Kuşak sertifikamızı ve hem de sahiplerini oldukça değerli kılar.

 • Geniş Mezunlar Ağı
 • Çeşitli eğitim programları
 • Bireysel proje koçluğu

 • Ayrıcalıklı MyTraining™ eğitim platformu
 • ISO sertifikalı eğitim programları
 • Uluslararası şirket yapısı

Katılımcı yorumlarına göre, eğitimlerimiz 4.8 / 5.0 yıldız olarak değerlendirilmiştir

ORGANİZASYONUNUZA DEĞER KATIN

Departmanınız için Yalın Altı Sigma

Bir organizasyon için mümkün olan en kısa sürede çok iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olmak için Yalın Altı Sigma projesi yürütmek, alacağınız eğitimin bir parçasıdır. Bu şekilde, teorik bilgilerinizi gerçek hayatta bir projede uygularsınız. Eğitim sırasında katılımcılar, maksimum finansal getiriye, minimum çabaya sahip projelerin nasıl seçileceğini öğrenirler. Böylece her yeni girişime maksimum değer katılır. Projenize başladıktan sonra alanınızda deneyimli Usta Kara Kuşak eğitmenlerimizden birinden kişisel koçluk alırsınız. Projeniz sırasında size destek verecekler ve Yalın Altı Sigma uygulayıcısı olma yolunda ilk adımları atmanıza yardımcı olacaklar.

Eğitim programları

Çalışma şekliniz

Sınıf dersleri

Sınıf içi eğitimlerimizden birine katılın, eğitmeniniz ve diğer katılımcılarla özgürce fikir alışverişinde bulunun. Potansiyel çözümleri tartışın, araçları uygulayın ve önceki deneyimlerinizi paylaşın. Sınıf içi oturumlarımız, diğer katılımcılarla iletişim kurmanın en iyi yoludur ve uygulamalı öğrenme için ideal seçimdir.

Kayıt

Online

Online eğitim seçeneğimizle dünyanın her yerinden eğitimlerimize katılabilirsiniz. Çevrimiçi etkileşim çok önemlidir ve derslerimizi katılımcıları sürece dahil etmek için tasarladık. Örneğin, bir prosesi başlattığınız ve onu sıfırdan oluşturduğunuz canlı bir Değer Akışı Haritalama oturumu aracılığıyla veya Standart Çalışma’nın gerçekte neden işe yaradağını gösteren bir ekip çalışması. Eviniz veya ofisiniz rahatlığında uygulamalı deneyim, son derece eğitici.

Kayıt

Hibrit

Hibrit öğrenme seçeneğimiz derse katılımı, yüz yüze ve online tercih etmenize izin verir. Yoğun ancak öngörülemeyen programı olanlar için mükemmel bir seçenek. MyTraining™ platformumuz yanınızdayken, seçiminiz ne olursa olsun her zaman hazırlıklı olursunuz.

Kayıt

Yaz Okulu

Yaz okulu hızlandırılmış bir seçenektir. Oldukça yoğun, seçiminize bağlı olarak art arda 6 veya 8 günlük eğitimin ardından, sizi mümkün olan en kısa sürede sertifikalandıracak bir sınavdan oluşur. Diğer seçeneklerle aynı içeriğe ve MyTraining™ platformumuza erişimi içerir.

Daha fazla bilgi

Öğretim Programı

Yeşil Kuşak eğitimimiz hakkında

Sorunları kalıcı olarak çözme becerisi, herhangi bir organizasyondaki en değerli yeteneklerden biridir. Yeşil Kuşak eğitimimizin sizi etkin kılacağı konu işte tam olarak budur. Eğitim sırasında, bir sorunun arkasındaki kök nedeni nasıl ortaya çıkaracağınız ve iyileştirme girişimlerinin her zaman hedefte olmasını nasıl sağlayacağınız öğretilecektir. Bu, Yalın Altı Sigma uygulayıcılarının aranmasının nedenlerinden biridir. Sorunları doğrulanmış araştırmalarla çözerler, yapıcı çözümler üretirler. Yeşil Kuşak olarak, bir organizasyonun farklı katmanlarını dahil etmelisiniz. Sonuçta, iyileştirmeler hali hazırda bir değişimdir, bu da bazen direnç yaratır.

Bunun yerine, önemli tarafları nasıl dahil edeceğinizi bilerek ve değişim yönetimi tekniklerini uygulayarak, bu değişiklikler için destek yaratırsınız. İsteksizliği heyecana dönüştürmek, her Yalın Altı Sigma projesinin önemli bir parçasıdır.

Yeşil Kuşakların geniş bir bilgi ve araç yelpazesine sahip olması beklenmektedir. Bu nedenle, doğru eğitim programını seçmek son derecede önemlidir. Bir eğitim, katılımcıların ‘bilmek’ ve ‘uygulamak’ arasındaki boşluğu doldurmalarına yardımcı olmak için pratik deneyimin, eğitimin bir parçası olmasını sağlamalıdır. Bu nedenle Yeşil Kuşak eğitimi bir proje içerir ve 3 – 4 ay içerisinde tamamlanması beklenir. Katılımcılar aylarca bilgilerini tekrar tekrar uygulayarak, gerçekten ustalaşabilirler.

Bir sonraki bölümde, eğitimin hangi özellikleri sunacağını vurguluyoruz. Bu yoğun programın tek bir amacı vardır; sizi yetenekli bir Yalın Altı Sigma uzmanı haline getirmek. Her aşama ile birlikte araçlar hakkındaki bilginiz ve anlamanız artacaktır, sonunda hedeflerinize nasıl ulaştığınızı donanımlı bir Yeşil Kuşak olarak anlayacaksınız.

Sertifikasyon yolculuğu

Hazırlık aşaması

Hazırlanmanıza yardımcı olmak için eğitim içeriği:

 • Derinlemesine bir çalışma kılavuzu
 • Yalın ve/veya Yalın Altı Sigma ile ilgili birçok video
 • Yalın ve Altı Sigma’ya odaklanan 2 dijital kitap
 • Tamamlayıcı online TPC kursları
 • MyTraining’e doğrudan erişim

Eğitim günleri

Eğitim oturumları içeriği:

 • 48 saat (6 gün)
 • Simülasyonlar / Uygulamalar
 • Proje zorluklarının ve en iyi uygulamaların tartışıp değerlendirilmesi
 • Grup içerisinde eşleşerek birlikte öğrenme ve aktivite
 • Teorik sınav ve sertifikasyon

Projeniz

Projenizin başarılı olmasını sağlamak için eğitimin içerikleri neler:

 • Bire bir proje koçluğu
 • Önceden hazırlanmış proje şablonları
 • İlk adımlarda proje değerlendirmeleri ve destek
 • Tollgate gözden geçirmeleri, Değişim Yönetimi mentörlüğü
 • Çıktılara kapsamlı bir genel bakış

Sertifika aşaması

Sertifikasyon aşağıdakileri içerir:

 • Projenizin bir uzman jüri tarafından incelenmesi
 • Sertifika teslim töreni
 • Uluslararası kabul görmüş Yeşil Kuşak Sertifikası
 • Veri tabanımızda resmi kayıt
 • Ayrıcılıklı Green Belt Alumni Linked-In sayfasına erişim

Hazırlık aşaması

Eğitim günleri

Projeniz

Sertifika aşaması

Sertifikalandırma

Sertifikanızın Değeri

Eğitim programlarımızdan biri başarıyla tamamlandığında, uluslararası kabul görmüş bir sertifika elde edersiniz. Ancak bir sertifikanın değerini tam olarak ne belirler? The Lean Six Sigma Company’den alınan bir sertifikanın neden diğerlerinden daha yüksek bir standarda sahip olduğunu, sertifikanızın değeri sayfasında açıklıyoruz.

Ücretlendirme

Eğitim Ücretleri

Ücret

The Lean Six Sigma Company katılımcıları için iki seçenek vardır: proje ödevinin dahil olduğu bir eğitim programı seçebilirler ve deneyimli bir eğitmenden gerekli tüm desteği alabilirler veya bir proje ödevi yürütmeden eğitime kayıt olabilirler.

Bilgi almak istiyorum

tıkla

Beklenen Getiri

Sonuçlar ve gerçekler genellikle bir satın alma işlemini haklı çıkarmanın en iyi yoludur. Eğitimlerimiz de aynı şekilde vadedilen hedeflere ulaştırır. Binlerce katılımcı, Yalın Altı Sigma metodolojisi konusunda eğitim aldıktan sonra, tespitlerimiz aşağıdaki gibidir: Yeşil Kuşak eğitimi ile projeler, genellikle kayda değer tasarruf sağlar. Her proje yaklaşık 3 ile 6 ay arasında sürsede yılda birden fazla proje yürütmek mümkündür.

Şirket içi

Eğer aradığınız tüm ekip için uygun bir eğitim ise, Şirket İçi sayfalarımız ilginizi çekecektir. Eğitmenlerimiz, kuruluşunuzdaki çalışanlarınıza sunduğumuz her eğitime ev sahipliği yapacaktır. Yalın veya Yalın Altı Sigma’yı bir ekip olarak uygulamak için, Şirket İçi eğitim programlarımızla en doğru yolu seçmiş olacaksınız.

Daha fazla bilgi

Yalın Altı Sigma Semineri

Yalın Altı Sigma Semineri

Yalın Altı Sigma Beyaz Kuşak

Yalın Altı Sigma Beyaz Kuşak

Başlangıç Tarihleri

Yeşil Kuşak Sertifika Programı tarihleri

30 Eyl
Türkiye

Türkiye

Training dates
30 September 2024|2 October 2024|3 October 2024|7 October 2024|9 October 2024|10 October 2024|14 October 2024|16 October 2024|17 October 2024|21 October 2024|23 October 2024|24 October 2024

Address
,

Training dates

30 Eylül 2024, 2 Ekim 2024, 3 Ekim 2024, 7 Ekim 2024, 9 Ekim 2024, 10 Ekim 2024, 14 Ekim 2024, 16 Ekim 2024, 17 Ekim 2024, 21 Ekim 2024, 23 Ekim 2024, 24 Ekim 2024

Address

, ,

Extra information

ONLINE YESIL KUSAK EGITIM PROGRAMI

×


Testimonials

Customer reviews

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Yalın Altı Sigma hakkında önceden herhangi bir deneyimim ve bilgim olmadan bir eğitime kaydolabilir ve katılabilir miyim?

Sunduğumuz her eğitim programı, katılımcılarımızın Yalın Altı Sigma metodolojisini hiç bilmeden eğitime başladıklarını varsayar. Temel bilgilerle başlar ve önceden herhangi bir deneyimi yokmuş gibi bahsedilen her konuyu açıklar. Eğitim sırasında, bilgi düzeyinizi geliştirmenize yardımcı olacak simülasyon ve uygulamalara katılacaksınız. Eğitiminizin parçası olarak bir proje yürütmeyi seçerseniz, başlamanıza yardımcı olmak için The Lean Six Sigma Company’nin Usta Kara Kuşaklarından biri tarafından koçluk yapılacak ve destekleneceksiniz.

Yeşil Kuşak eğitimine mi yoksa Kara Kuşak eğitimine mi katılmalıyım?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak programı doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak programı doğru tercih olacaktır.

Yalın eğitimi mi yoksa Yalın Altı Sigma eğitimi mi mevcut kariyerimde daha faydalı?

Yalın ve Yalın Altı Sigma, herhangi bir kariyer aşamasında kullanmaya başlayabileceğiniz metodolojilerdir. Yeni başlayan biri olarak bile, işinize muazzam değer katarlar. Her iki metodoloji de mevcut sorumluluklarınızın bir kısmını değiştirerek, işinize ek olarak hizmet edebilir. Seçtiğiniz eğitim programına bağlı olarak yeni tam zamanlı kariyeriniz olabilir.

Yeşil Kuşak mı Kara Kuşak mı?

Temel fark, projelerinizin kapsamıdır. Yeşil Kuşak projeleri genellikle tek bir departman paydaşlarını etkileyen sorunları çözmeyi amaçlar. Kara Kuşak projeleri, departman sınırlarını aşan ve departmanlar arası farklı paydaşları etkileyen uzun süredir devam eden, karmaşık sorunları ele alır. Yeşil Kuşak’ın sorumlulukları, bir proje yöneticisinin sorumluluklarıyla uyumludur. Kara Kuşaklar, projeler sırasında Yeşil Kuşakları yönlendirirken daha fazla sorumluluk üstlenir ve daha aktif bir liderlik görevi üstlenirler.

‘’Hizmet’’ eğitim programının ‘’Üretim’’ eğitim programından farkı nedir?

Hizmet eğitim programı daha çok genel yönetim, lojistik, finans vb. gibi işlem odaklı çalışanlar için uygundur. Üretim eğitim programı, seri üretim, makine, fabrikalar ve otomasyon odaklı çalışanlar için en uygun olanıdır. Elbette Üretim eğitimin programını tamamlayanlar yine yukarıda belirtilen işlem odaklı projeleri de yürütebilirler.

İstatistik konuları gözümü korkutuyor, Yalın Altı Sigma eğitimi yine de benim için uygun mudur?

Yeşil Kuşak eğitim programı, Kara Kuşak eğitim programına göre çok daha az istatistik içeriğine sahiptir. Yine de Kara Kuşak eğitimi bile, katılımcılarımıza istatistikle ilgili hiçbir şeye aşina olmadıkları varsayımıyla, en temelden başlamak üzere tasarlanmıştır. İstatistikle çalışma fikri konusunda çekimserliğinizi anlayabiliyoruz, ancak eğitmenlerimiz binlerce katılımcının istatistiği anlamasına (ve ilgilerini çekmesine ) yardımcı oldu. Ek olarak MyTraining™ platformumuzda, belirli uygulamalara hazırlanmanıza veya tekrarlamanıza yardımcı olacak tamamlayıcı dersler ve çeşitli videolar sunuyoruz.

Akşam veya hafta sonu programları sunuyor musunuz?

The Lean Six Sigma Company, eğitim derslerini normal çalışma saatlerinde düzenlemeye çalışmaktadır. Bu, katılımcılarımızın özel hayatlarına müdahale etmemek, katılımcılarımızın normal mesai saatlerinde Yalın Altı Sigma ile çalışma fikrine alışmalarını sağlamak ve eğitimi tamamladıktan sonra bu alışkanlığı sürdürmek için bilinçli bir seçimdir Ancak bazı yerel, özel durumlar geçerlidir. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Farklı dillerde eğitim veriyor musunuz?

Dünya çapındaki varlığımız hakkında daha fazla bilgiyi www.theleansixsigmacompany.com dünya haritası sayfamızda bulabilirsiniz, burada hangi ülkelerde aktif olduğumuzu ve hangi dillerde eğitim alınabileceği konusunda bilgileri bulabileceksiniz.

Benim için doğru eğitim hangisidir?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Aynısı sırasıyla Yalın için, Yalın Uygulayıcı ve Yalın Lideri eğitimleri içinde geçerlidir.

Yalın Uygulayıcı eğitimi mi Yalın Lider eğitimi mi?

Yalın Uygulayıcılar, Yalın Liderlerden farklı bir role sahiptir. Yalın Uygulayıcılar sürekli olarak küçük boyutlu Yalın girişimler yürütür ve paydaşlara gelişmeler hakkında rapor verir. Yalın Liderler ise daha geniş bir Yalın bilgisine sahiptir, projelere öncülük eder ve çalışanlara Yalın metodolojisini kullanabilmeleri için eğitim verir.

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?

Belki de hala hangi eğitim programının size uygun olduğu konusunda emin değilsiniz. Yalın mı yoksa Yalın Altı Sigma mı? Tüm sorularınızda size yardımcı olmamıza izin verin, böylece her zaman doğru seçimi yapabilirsiniz. Güler yüzlü uzmanlarımız destek hattının diğer ucunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Bize ulaşın

Vakalar / Bloglar

Diğer eğitimler

İhtiyaçlarınıza uygun doğru eğitimi bulun.

Broşürümüzü talep edin

Sorularınızın tüm cevapları broşürümüzde

Karar vermenize yardımcı olması için broşürümüzü inceleyin

 • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.