Yalın Felsefesi Eğitimi

 • Taleplerinize göre tasarlanabilen şirket kurgusunda

 • Sürekli süreç iyileştirmenin Lean bir zihniyet yaratın

 • Lean yöntem ve araçların temellerini öğrenin

 • 25 katılımcıya kadar büyük gruplar için kullanılabilir

İSRAF EDİLEN KAYNAKLARIN BELİRLENMESİ VE ÇÖZÜMÜ

Lean, hizmet ve ürünlerin müşterinin değerlendirdiği bir akış halinde iletilebilmesini sağlamak için kullanılan yöntemdir. Metodoloji, müşteriye değer katmayan faaliyetleri (israfları) azaltmaya odaklanmaktadır. Lean uzmanı olan birisi, Lean felsefesine ve metodolojisine dayalı Lean geliştirme araçlarını uygulayarak bir süreci geliştirebilir. Nitelikli bir Lean uzmanı, süreçlerin iyileştirilmesinde birlikte çalıştığı kişileri harekete geçirir.

Lean Felsefesi EĞİTİMİ

Lean Felsefesi eğitimi, Lean ilkelerinin sahada nasıl uygulanacağı üzerine yoğunlaşmaktadır. Eğitim, iki ana konu ve bir simülasyon etrafında oluşturulmuştur. Ana konular, İsraf Edilen 7 Kaynak ve 5 Womack Adımıdır. Ayrıca, dersin bir parçası olan simülasyon, öğrendiklerinizi pratik bir meselede uygulama fırsatı sunmaktadır.

Eğitim sırasında israfları tanımayı öğreneceksiniz ve süreçleri hedeflenen biçimde optimize etmek için bir yol haritası edineceksiniz. İki günlük eğitimden sonra Lean ilkelerini çalışma ortamınıza derhal uygulayabileceksiniz.

Süreç iyileştirme potansiyelini fark edebilmenize ve kurs boyunca öğretilen Lean metodoloji ve araçlarını kullanarak gerekli süreç iyileştirmesini nasıl gerçekleştirebildiğinize şaşıracaksınız.

Yalın Felsefesi Eğitimi

Yalın eğitimi – Yalın’ın temellerini öğrenmek için 2 günlük program

Broşür isteyiniz

PRATiK BILGILER

Aşağıda Lean Felsefesi eğitimimiz hakkında pratik bilgiler bulacaksınız.

Eğitim Tanıtım Kılavuzunda dersin ayrıntılı bir genel görünümü, önerilen hazırlık, hedef kitle, sertifikasyon ve akreditasyon ile ilgili bilgiler gibi ek bilgileri de bulacaksınız.

Lean Felsefesi, 2 günlük bir eğitimdir.

7 İsraf, 5 Womack Adımı ve ana iyileştirme tekniklerini kapsamaktadır.

Eğitim boyunca ortak işlenen uygulamalı bir simülasyon mrvcut. Bu tekniği kullanarak, Lean araçların kullanımını öğreneceksiniz. Sonuç olarak, ders materyalleri sizde kalacak ve eğitimi tamamladıktan sonra derhal Lean geliştirme araçlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bölüm 1 - Arka plan ve yol haritası

Bu ilk modülün konusu iki ana temaya odaklanmaktadır.

Lean arka plan’ı ve felsefesi ve Lean Yol Haritası. Konular: 

 • Womack’ın 5 ilkesi

 • 7 çeşit israf

 • Değer akışı haritası

 

Bölüm 2 - İyileştirme araçları ve Lean Felsefesi sınavı

Lean birden fazla süreç iyileştirme araçlardan oluşuyor. 2. modül bunların en önemlilerini kapsıyor.  Gün sonunda bir Lean Felsefesi sınavı yapılıyor.

İyileştirme araçları için örnekler:

 • Kanban
 • SMED
 • Kaizen
 • Poka Yoke.

Güncel fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

8.000 den fazla kişi bu eğitime başarıyla katılım sağladılar.

Broşür talep ediniz

Program hakkında daha detaylı bilgi için broşür talep ediniz. 
 

 • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

ISO18404

SIX SIGMA VE LEAN’İN UYGULANMASI ARASINDAKİ ÖNEMLİ PERSONEL VE ORGANİZASYONLAR İÇİN YETKİNLİKLER

Eğitimlerimiz bu standardı takip eder ve burada açıklanan yetkinliklere bağlı kalır.

Kökenleri 80’lere dayanan Lean Six Sigma, süreç iyileştirmede gerçekten kanıtlanmış ve dünya çapında tanınmış bir metodolojidir.

Yine de, Six Sigma, Lean ve Lean Six Sigma yeterliliklerini çevreleyen bazı belirsizlik vardı.

Örneğin, bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak sunucusun yetenek seviyesinden nasıl emin olunabilir? Six Sigma veya Lean uyguladığını belirten bir sunucunun bu konudaki gerçek yetenekleri nasıl anlaşılır?

Tam da bu sebeple “Uluslararası Standardizasyon Örgütü” (ISO), ISO 18404’te Lean Six Sigma için bir evrensel standart tanımladı.

Lean Six Sigma için bu Uluslararası Standart, Six Sigma, Lean ve “Lean Six Sigma” da personel ve kuruluşlar için gerekli yetkinlikleri belirler. Bunu yaparken, üçüncü şahısların Lean Six Sigma uzmanlarından bekleyebileceklerine netlik getirdi.

Eğitimlerimiz bu uluslararası standarda uygun olduğu için, örnekteki gibi bir Siyah Kuşak eğitimi arayan bir şirket, The Lean Six Sigma Company tarafından sertifikalandırılmış bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak çalışanından ne gibi bir yetkinlik bekleyeceğinden emin olabilir.

Lean Six Sigma Company eğitimleri, aşağıdaki Lean Six Sigma uzmanları için yetkinlikleri tanımlayan ISO18404 standardına uygundur:

 • Lean Pratisyeni

 • Lean Lideri

 • Lean Uzmanı

 • Lean Six Sigma Yeşil Kuşak

 • Lean Six Sigma Siyah Kuşak

 • Lean Six Sigma Usta Siyah Kuşak

Sertifikasyon kriterlerimiz doğrudan ISO standartlarına göre belirlenmiştir. Eğitimi tamamlayan katılımcılar, Lean Six Sigma uzmanlarından beklenebilecek uluslararası kabul görmüş ve standart gereklilikleri (ISO18404) yerine getirirler.

Mischa van Aalten   /   CEO of The Lean Six Sigma Company Group

Şirket-içi

LEAN SIX SIGMA’YI ŞİRKET BÜNYENİZDE ÖĞRENİN

Lean Six Sigma, en iyi proje tabanlı iyileştirme yapısı olarak bilinse de, bundan çok daha geniş bir yapıdır. Lean Six Sigma, kurulmuş bir felsefe, bir organizasyonel ve iyileştirme yapısı olmasının yanı sıra bir dizi araçtır. Bu bakış açısıyla, Lean Six Sigma, rekabet edebilirlik, maliyetlerin düşürülmesi ve müşteri memnuniyetiyle ilgili kurumsal konuları ele almaktadır.

İsteğinize bağlı olarak, Lean Six Sigma aşamalı olarak uygulanabilir. Her kuruluş eşsiz bir yapıdadır ve bunun evrensel uygulanan ortak bir şablonu yoktur. The Lean Six Sigma Company, sizinle birlikte kuruluşunuza uyarlanmış bir eylem planı geliştirecektir.

Bizimle iletişime geçinDevamı...

İLGİLİ EĞİTİMLER

Diğerleri bu eğitimlere ilgi gösterdi.