GENEL KATILIMA AÇIK KAYIT

Kara Kuşak Mükemmellik eğitimi

Seçkin Kara Kuşak (Üretim) eğitim programımız ile Yalın Altı Sigmayı üretim alanına taşıyın. Bu eğitimden sonra, istatistiksel analizler için Minitab gibi araçları kullanarak en karmaşık süreçleri bile tam olarak nasıl optimize edeceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Program, proje liderliği, değişim yönetimi, istatistiksel araştırma vb. konularda farklı modüller içermektedir. Kara Kuşak (Üretim) eğitimlerimiz, Yalın Altı Sigmayı herhangi bir üretim ortamında, nasıl uygulandığını tam olarak anlamanızı sağlar. Nedeni, ISO18404 ve ISO15053 kalite standartlarına göre geçerli not alan az sayıda kurumlardan biridir. Usta Kara Kuşaklarımız da bu eğitimi aynı zamanda şirket gruplarına da vermektedir. Daha fazla bilgiyi Şirket İçi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Genel Bakış

Süre

14 (birbirini takip etmeyen) gün

Ön Koşul

Yok

Yer

0 yer

Yorumlar

Şirket içi eğitim

Şirket içi eğitim

Usta Kara Kuşaklarımız tarafından şirketinize özel olarak tasarlanmış grup eğitimi veya koçluk.

Broşür

Program Detayı

Eğitim modülleri, program başlıkları ve içerikleri hakkında daha fazla bilgi almak için

Giriş

Başarı için değişimi yönetmek

İnsanlar, herhangi bir iyileştirme projesinin en karmaşık parçasıdır, ancak aynı zamanda başarısının da kilit unsurudur. Destek, katılım ve değişikliğin kabulü, güçlü yönetim becerileri gerektirir ve bu çok karmaşık bir konu olduğundan, bu beceriler iş başında kolayca kazanılamaz. İdeal olarak, uzman değişim yönetimi içgörüleri ve tüm temelleri kapsayan Yalın Altı Sigma araçlarını ve yöntemlerini ortaya koyan bir eğitim istiyorsunuz. Kara Kuşak Mükemmelliği sırasında, birini veya diğerini değil, ikisini birden alırsınız. Elinizin altındaki tüm doğru araçlarla sürekli iyileştirme alanına girmenizi sağlıyoruz. En karmaşık iyileştirme projelerinin bile zorluklarıyla nasıl başa çıkacağınızı tam olarak bileceksiniz – böylece başkalarının yardımı gereken yerlerde, siz liderlik edeceksiniz.

 • Geniş Mezunlar Ağı
 • Çeşitli eğitim programları
 • Bireysel proje koçluğu

 • Ayrıcalıklı MyTraining™ eğitim platformu
 • ISO sertifikalı eğitim programları
 • Uluslararası şirket yapısı

Katılımcı yorumlarına göre, eğitimlerimiz 4.8 / 5.0 yıldız olarak değerlendirilmiştir

Kurum ve şirketler için getirisi nedir?

İçgörülü liderlik için

Yönetim eksik olduğunda, zarar gören sadece performans değildir. Motivasyon, bağlılık ve hatta şirket kültürü, birisi ekibi için bir şampiyon gibi davranmadığı sürece yok olmaya başlayacaktır. Bir Siyah Kuşak Mükemmellik katılımcısı olarak, hem ekip üyeleri hem de yöneticiler ile yeni girişimler için nasıl destek toplayacağınızı öğrenmek için liderlik teknikleri üzerinde çalışacaksınız. Mükemmellik eğitimi sırasında, ekiplere liderlik etmek ve her düzeyde paydaşlarla uyum sağlamak için gereken sosyal becerileri edinirsiniz. Öte yandan Minitab gibi araçlar sayesinde önerilerinizi istatistiklerle de destekleyebileceksiniz. Bu kombinasyon sizi Yalın Altı Sigma çabalarının merkezine yerleştirir ve geleceğin Sürekli İyileştirme lideri rolünün yolunu açar.

Eğitim programları

Çalışma şekliniz

Sınıf içi

Sınıf içi eğitimlerimizden birine katılın, eğitmeniniz ve diğer katılımcılarla özgürce beyin fırtınası yapın. BB:E eğitimi, Lean Six Sigma Company ve RSM Rotterdam School of Management ile yerinde eğitim arasında bölünmüştür. Sınıf içi oturumlarımız, diğer katılımcılarla iletişim kurmanın en iyi yoludur ve uygulamalı öğrenme için ideal seçimdir.

Kaydol

Online

Online eğitim seçeneğimizle dünyanın her yerinden eğitimlerimize katılabilirsiniz. Çevrimiçi etkileşim çok önemlidir ve derslerimizi katılımcıları sürece dahil etmek için tasarladık. Örneğin, bir prosesi başlattığınız ve onu sıfırdan oluşturduğunuz canlı bir Değer Akışı Haritalama oturumu aracılığıyla veya Standart Çalışma’nın gerçekte neden işe yaradağını gösteren bir ekip çalışması. Eviniz veya ofisiniz rahatlığında uygulamalı deneyim, son derece eğitici.

Kaydol

Eğitim Programı

Kara Kuşak Mükemmellik Programımız Hakkında

Program 14 günlük eğitimden oluşmaktadır. İlk 3 gün boyunca, Değer Akışı Haritalama gibi Yalın araçları ve diğerlerinin yanı sıra Womack’in 5 ilkesini keşfedeceksiniz. Takip eden 8 gün, Altı Sigma üzerine yoğunlaşılmıştır. Eğitimin bu bölümü, metodolojinin kökenleri, DMAIC proje yapısı, Minitab’ı istatistiksel alıştırmalar yapmak için kullanma ve daha fazlası etrafında şekillenir . Son olarak, son 3 gün Liderliği Değiştir’e odaklanın. Katılımcılara değişimi yönetmenin incelikleri, görüşme tekniklerinin nasıl uygulanacağı ve hangi tarzın en iyi şekilde işe yarayacağı ve paydaşlarla iletişim yoluyla değişime karşı direncin nasıl ortadan kaldırılacağı öğretilir. Eğitim, açıklanandan çok daha fazlasını sunar; günlük ajanda hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen broşürümüzü inceleyin.

Bu eğitim Yalın Altı Sigma’yı üst düzeyde ele aldığı için sadece teorik olarak öğrenmek yetersiz kalır. Katılımcıların metodolojiyi kendileri için uygulamalarına gerçekten yardımcı olması için pratik bir proje ödevi zorunludur. Katılımcılar, şirketlerinin maliyetleri düşürmesine ve müşteri değerini artırmasına yardımcı olan bir projeyi başarıyla yürütmekle görevlendirilir. Proje örnekleri, müşteri memnuniyetini artırmak, operasyonel maliyetleri düşürmek veya ürün varyasyonunu azaltmak arasında değişir. Projeler, bir dizi zorunlu adım ve teslim edilecek ödevler gerektirecektir. Projenizin her adımında, size önceden hazırlanmış şablonlar sağlayan ve başarılı olmanıza yardımcı olacak eğitici videolar içeren MyTraining platformumuza erişebileceksiniz. Kişisel koçluk dahildir ve koçunuz, sahip olduğunuz engelleri veya sorularınızı tartışmak için bire bir oturumlarda size yardımcı olacaktır.

Daha fazla bilgi arıyorsanız, RSM Rotterdam School of Management Black Belt Excellence sayfası da ilginizi çekebilir.

Sertifikasyon yolculuğu

Hazırlık aşaması

Hazırlanmanıza yardımcı olmak için eğitim içeriği:

 • Derinlemesine bir çalışma kılavuzu
 • Yalın ve/veya Altı Sigma ile iglili 45’e kadar video
 • Yalın ve Altı Sigma’ya odaklanan 2 dijital kitap
 • Tamamlayıcı online TPC kursları
 • MyTraining’e doğrudan erişim

Eğitim günleri

Eğitim oturumları içeriği:

 • 14 sınıf günü
 • Simülasyonlar / Uygulamalar
 • Proje zorluklarının ve en iyi uygulamaların tartışıp değerlendirilmesi
 • Grup içerisinde eşleşerek birlikte öğrenme ve aktivite
 • Teorik sınav ve sertifikasyon

Projeniz

Projenizin başarılı olmasını sağlamak için eğitimin içerikleri neler:

 • Bire bir proje koçluğu
 • Önceden hazırlanmış proje şablonları
 • İlk adımlarda proje değerlendirmeleri ve destek
 • 5 tollgate incelemesi
 • Proje ödevine kapsamlı bir genel bakış

Sertifika aşaması

Sertifikasyon aşağıdakileri içerir:

 • Projenizin bir uzman jüri tarafından incelenmesi
 • Sertifika teslim töreni
 • Uluslararası kabul görmüş Yeşil Kuşak Sertifikası
 • Veri tabanımızda resmi kayıt
 • Ayrıcılıklı Black Belt Alumni Linked-In sayfasına erişim

Hazırlık aşaması

Eğitim günleri

Projeniz

Sertifika aşaması

Sertifikalandırma

Sertifikanızın Değeri

Eğitim programlarımızdan biri başarıyla tamamlandığında, uluslararası kabul görmüş bir sertifika elde edersiniz. Ancak bir sertifikanın değerini tam olarak ne belirler? The Lean Six Sigma Company’den alınan bir sertifikanın neden diğerlerinden daha yüksek bir standart’a sahip olduğunu, sertifikanızın değeri sayfasında açıklıyoruz

Ücretlendirme

Eğitim Ücretleri

Ücretler

The Lean Six Sigma Company katılımcıları için iki seçenek vardır: proje ödevinin dahil olduğu bir eğitim programı seçebilirler ve deneyimli bir koç’tan gerekli tüm desteği alabilirler veya bir proje ödevi yürütmeden eğitime kayıt olabilirler.

Bilgi almak istiyorum

tıkla

Yatırım Getirisi tahmini

Sonuçlar ve gerçekler genellikle bir satın alma işlemini haklı çıkarmanın en iyi yoludur. Eğitimlerimiz de aynı şekilde vadedilen hedeflere ulaştırır. Binlerce katılımcı, Yalın Altı Sigma metodolojisi konusunda eğitim aldıktan sonra, tespitlerimiz aşağıdaki gibidir: Kara Kuşak Mükemmellik eğitimi ile projeler, genellikle ilk projelerden itibaren ortalama 250.000 $ tasarruf sağlar. Her proje yaklaşık 3 ile 6 ay arasında sürsede yılda birden fazla proje yürütmek mümkündür.

Şirket içi

Eğer aradığınız tüm ekip için bir uygun bir eğitim ise, Şirket İçi sayfalarımız ilginizi çekecektir. Eğitmenlerimiz, kuruluşunuzdaki bireylere sunduğumuz her eğitime ev sahipliği yapacaktır. Yalın veya Yalın Altı Sigma’yı bir ekip olarak uygulamak için, Şirket İçi eğitimlerimiz daha yararlı olacaktır.

Daha fazla bilgi

UZMAN TARAFINDAN CEVAPLAR

Ücretsiz Online Webinar

ÜCRETSİZ EĞİTİMİNİZ

Ücretsiz Beyaz Kuşak

Başlangıç Tarihleri

Kara Kuşak Mükemmellik eğitimi başlangıç tarihileri


There are currently no training sessions scheduled for Kara Kuşak Mükemmellik.
Contact us for the possibilities

Testimonials

Customer reviews

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Bir Kara Kuşak neden yönetim tekniklerini öğrenmek istesin ki?

Bir Kara Kuşak olarak, projeleriniz çeşitli departmanları kapsar ve etkiler. Daha doğrusu işiniz departmanlar arasıdır. Dolayısıyla ilgi alanları, kültürler ve değişime karşı doğal direncimizle nasıl başa çıkacağımızı bilmek, başarılı bir proje ile yarı yolda kalmış bir girişim arasındaki farkı yaratabilir. Bu, daha fazla projeye verilen desteği azaltır , yöneticilerin ve direktörlerin kaynakları işinize ayırma isteğini azaltır. Nasıl liderlik edileceğini bilmek, projenin yüzü olmak demektir; insanların soruları veya şüpheleri olduğunda danışacakları ve güvenecekleri birileri olmasını sağlarsınız. Cevaplarınız netlik sağlar ve çoğu zaman bu, herhangi bir projenin en büyük zayıflığıdır.

Yalın Altı Sigma hakkında önceden herhangi bir deneyimim ve bilgim olmadan bir eğitime kaydolabilir ve katılabilir miyim?

Sunduğumuz her eğitim programı, katılımcılarımızın Yalın Altı Sigma metodolojisini hiç bilmeden eğitime başladıklarını varsayar. Temel bilgilerle başlar ve önceden deneyim yokmuş gibi bahsedilen her konuyu açıklar. Eğitim sırasında, bilgi düzeyinizi geliştirmenize yardımcı olacak simülasyonlar ve uygulamalar yapacaksınız. Eğitiminizin parçası olarak bir proje yürütmeyi seçerseniz, başlamanıza yardımcı olmak için The Lean Six Sigma Company’nin Usta Kara Kuşaklarından biri tarafından koçluk yapılacak ve destekleneceksiniz.

Yeşil Kuşak eğitimine mi yoksa Kara Kuşak eğitimine mi katılmalıyım?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak programı doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak programı doğru tercih olacaktır.

Yalın eğitimi mi yoksa Yalın Altı Sigma eğitimi mi mevcut kariyerimde daha faydalı?

Yalın ve Yalın Altı Sigma, herhangi bir kariyer aşamasında kullanmaya başlayabileceğiniz metodolojilerdir. Yeni başlayan biri olarak bile, işinize muazzam değer katarlar. Her iki metodoloji de mevcut sorumluluklarınızın bir kısmını değiştirerek, işinize ek olarak hizmet edebilir. Seçtiğiniz eğitim programına bağlı olarak yeni tam zamanlı kariyeriniz olabilir.

Yeşil Kuşak mı Kara Kuşak mı?

Temel fark, projelerinizin kapsamıdır. Yeşil Kuşak projeleri genellikle tek bir departman paydaşlarını etkileyen sorunları çözmeyi amaçlar. Kara Kuşak projeleri, departman sınırlarını aşan ve departmanlar arası farklı paydaşları etkileyen uzun süredir devam eden, karmaşık sorunları ele alır. Yeşil Kuşak’ın sorumlulukları, bir proje yöneticisinin sorumluluklarıyla uyumludur. Kara Kuşaklar, projeler sırasında Yeşil Kuşakları yönlendirirken daha fazla sorumluluk üstlenir ve daha aktif liderlik üstlenirler.

‘’Hizmet’’ eğitim programının ‘’Üretim’’ eğitim programından farkı nedir?

Hizmet eğitim programı daha çok genel yönetim, lojistik, finans vb. gibi işlem odaklı çalışanlar için uygundur. Üretim eğitim programı, seri üretim, makine, fabrikalar ve otomasyonla odaklı çalışanlar için en uygun olanıdır. Elbette Üretim eğitimini tamamlayanlar yine yukarıda belirtilen işlem odaklı projeleri de yürütebilirler.

İstatistik konuları gözümü korkutuyor, Yalın Altı Sigma eğitimi yine de benim için uygun mudur?

Yeşil Kuşak eğitim programı, Kara Kuşak eğitim programına göre çok daha az istatistik içeriğine sahiptir. Yine de Kara Kuşak eğitimi bile, katılımcılarımıza istatistikle ilgili hiçbir şeye aşina olmadıkları varsayımıyla, en temelden başlamak üzere tasarlanmıştır. İstatistikle çalışma fikri konusunda çekimserliğinizi anlayabiliyoruz, ancak eğitmenlerimiz binlerce katılımcının istatistiği anlamasına (ve ilgilerini çekmesine ) yardımcı oldu. Ek olarak MyTraining™ platformumuzda, belirli uygulamalara hazırlanmanıza veya tekrarlamanıza yardımcı olacak tamamlayıcı dersler ve çeşitli videolar sunuyoruz.

Akşam veya hafta sonu programları sunuyor musunuz?

The Lean Six Sigma Company, eğitim derslerini normal çalışma saatlerinde düzenlemeye çalışmaktadır. Bu, katılımcılarımızın özel hayatlarına müdahale etmemek, katılımcılarımızın normal mesai saatlerinde Yalın Altı Sigma ile çalışma fikrine alışmalarını sağlamak ve eğitimi tamamladıktan sonra bu alışkanlığı sürdürmek için bilinçli bir seçimdir Ancak bazı yerel, özel durumlar geçerlidir. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Farklı dillerde eğitim veriyor musunuz?

Dünya çapındaki varlığımız hakkında daha fazla bilgiyi www.theleansixsigmacompany.com dünya haritası sayfamızda bulabilirsiniz, burada hangi ülkelerde aktif olduğumuzu ve hangi dillerde eğitim alınabileceği konusunda bilgileri bulabileceksiniz.

Benim için doğru eğitim hangisidir?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Aynısı sırasıyla Yalın için, Yalın Uygulayıcı ve Yalın Lideri eğitimleri içinde geçerlidir.

Yalın Uygulayıcı eğitimi mi Yalın Lider eğitimi mi?

Yalın Uygulayıcılar, Yalın Liderlerden farklı bir role sahiptir. Yalın Uygulayıcılar sürekli olarak küçük boyutlu Yalın girişimler yürütür ve paydaşlara gelişmeler hakkında rapor verir. Yalın Liderler ise daha geniş bir Yalın bilgisine sahiptir, projelere öncülük eder ve çalışanlara Yalın metodolojisini kullanabilmeleri için eğitim verir.

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?

Belki de hala hangi eğitim programının size uygun olduğu konusunda emin değilsiniz. Yalın mı yoksa Yalın Altı Sigma mı? Tüm sorularınızda size yardımcı olmamıza izin verin, böylece her zaman doğru seçimi yapabilirsiniz. Güler yüzlü uzmanlarımız destek hattının diğer ucunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Bize ulaşın

Vakalar / Bloglar

Diğer eğitimler

İhtiyaçlarınıza uygun doğru eğitimi bulun.

Broşürümüzü talep edin

Sorularınızın tüm cevapları broşürümüzde

Karar vermenize yardımcı olması için broşürümüzü inceleyin

 • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.