GENEL KATILIMA AÇIK KAYIT

Usta Kara Kuşak Eğitimi

Usta Kara Kuşak eğitim programının içeriği, Yalın Altı Sigma anlayışınızı en üst seviyeye taşıyacak ve uzmanlığınızı kanıtlayan bir sertifika ile sizi ödüllendirecektir. Bu eğitim diğer eğitimlerimizden farklıdır. Usta Kara Kuşak koçumuzla birlikte, Yalın Altı Sigma bilgi ve deneyiminizde kalan son boşlukların değerlendirmesini yaparsınız. Daha sonra sizin için kişiselleştirilmiş bir öğrenim programı oluşturuyoruz. Koçumuzun yardımıyla, bu eksiklikler hakkındaki bilgimiz ve programınız ile yeni Usta Kara Kuşak unvanınızı elde etmek için çalışırsınız.

Genel Bakış

Süre

Değişiklik gösterir

Ön Koşul

Birden fazla, broşüre bakın

Yer

0 yer

Yorumlar

ŞİRKETLER İÇİN

Şirket içi eğitim

Usta Kara Kuşaklarımız tarafından şirketinize özel olarak tasarlanmış grup eğitimi veya koçluk.

Broşür

Program detayı

Eğitim modülleri, program başlıkları ve içerikleri hakkında daha fazla bilgi almak için

Giriş

Bir Usta iş başında

Bir Usta Kara Kuşağın rolü, Yalın Altı Sigma ile strateji ve (program) yönetimini birleştirir. Bir sürekli iyileştirme lideri olarak, Sürekli İyileştirme rotasını çizersiniz. Uzmanlığınızı kullanarak, yeni projenin şirket vizyonuyla uyumlu hale getirilmesi gerektiğinde kıdemli danışman olarak hareket ederek yönetim kuruluna tavsiyelerde bulunursunuz. Yalın Altı Sigma ile ilgili ön bilginizi kullanarak, organizasyonel KPI’lara en çok katkıda bulunan projeleri seçersiniz ve çalışanların öğrenmesi gereken tuzaklardan kaçındığınızdan emin olursunuz. Söz konusu olduğunda, hem değişimi hem de beklentileri nasıl yöneteceğinizi bilirsiniz. Kısacası, bir Usta Kara Kuşak düzeni empoze eder ve takip eden diğer tüm Yalın Altı Sigma girişimleri için gerçek bir yol göstericidir.

 • Kişiselleştirilmiş eğitim tavsiyesi
 • Usta Kara Kuşak eğitmen
 • Kişiye özel program

 • Özel MyTraining™ eğitim platformu
 • ISO sertifikalı programlar
 • Uluslararası bulunurluk

Katılımcı yorumlarına göre, eğitimlerimiz 4.8 / 5.0 yıldız olarak değerlendirilmiştir

ORGANİZASYONUNUZA DEĞER KATIN

Üst düzey tartışma partneri

Bir Usta Kara Kuşak olarak, kurumlarınız için çok değerlisiniz. Tüm paydaşlar iyileştirme ihtiyacının farkındayken, bir sonraki adım sizin için doğru projeleri seçmektir. Her proje, organizasyondaki diğer liderlerin ihtiyaçlarıyla uyumludur. Gerektiğinde diğer Kara Kuşaklara koçluk yaparak ilerlemeyi ve kapsamı korursunuz. Tüm bunları yaparken, yönetimi, en önemli olaylar ve sonuçlar hakkında bilgilendirin. Sizi en karmaşık konuların ve girişimlerin bile arkasındaki itici güç yapan ve değerli kılan bu merkezi konumdur.

Eğitim programları

Çalışma şekliniz

Usta Kara Kuşak özel programı

Usta Kara Kuşak programının ajandası katılımcıya göre değişir. Hâlâ başarmanız gereken şeylere, gerekli kontrollerin miktarına, (tollgate incelemeleri veya ilerleme incelemeleri gibi) hatta karşılaştığınız ve yardım almak istediğiniz olası sorunlara bağlıdır. Koçunuzla birlikte, projenize dahil olan herkesin işine yarayacak bir planlama yaparsınız. Ancak süre, başlangıç tarihi ve diğer detaylar kişisel olarak görüşülür, bu nedenle daha fazla tavsiye için Usta Kara Kuşaklarımıza ulaşmaktan çekinmeyin.

Kaydol

Öğretim Programı

Usta Kara Kuşak Programı hakkında

Her eğitimin içeriği bireysel katılımcıya uyacak şekilde ayarlandığından, Usta Kara Kuşak programı normal eğitimlerimizden farklıdır. En başından beri, mesele sadece Yalın Altı Sigma içgörülerinizi genişletmekle ilgili değil. Aynı zamanda metodoloji lideri olarak vizyonunuzu genişletmekle de ilgilidir. Bu eğitimin nihai hedefi, size gerçek bir Yalın Altı Sigma lideri olarak başlamanız için ihtiyacınız olan her şeyi sunmaktır. Ancak oraya ulaşmak için atılacak adımlar, deneyiminize, anlayışınıza ve size sunulan fırsatlara bağlıdır.

Usta Kara Kuşak olmanın en önemli yönlerinden biri, ufuktaki en önemli hedefe yön verebilmektir. Bu, gözetimi sürdürmenizi ve projeleri dikkatli bir şekilde seçmenizi, seçimlerinizin arkasındaki mantığı görünür hale getirmenizi gerektirir. İletişim hiç olmadığı kadar önemlidir.

Programın rolünü oynadığı yer burasıdır. Usta Kara Kuşak koçunuzun yardımıyla, kuruluşların uzman bir değişim ajanının aşina olmasını beklediği tüm bu liderlik konularını keşfedersiniz.

Bu konular, üst düzey yol haritaları oluşturmak ve finansal sonuçları yönetmekten, diğer Yalın Altı Sigma profesyonellerini eğitmeye kadar uzanır. Rolünüz, sorumlulukları etkileyecektir, çünkü işiniz genellikle güçlü bir değişim yönetimi ve yeni projeler için destek toplamayı gerektirecektir. Emin olun, koçlarımız size tüm bu konularda yardımcı olacaktır.

Her tür endüstriden ve uzmanlık düzeyinden Kara Kuşak yetiştirdik ve sizi nasıl başlatacağımızı ve daha da önemlisi Yalın Altı Sigma kademelerinin zirvesine çıkmanıza nasıl yardımcı olacağımızı biliyoruz.

Sertifikasyon yolculuğu

Hazırlık aşaması

Hazırlanmanıza yardımcı olmak için eğitim içeriği:

 • Derinlemesine bir çalışma kılavuzu
 • Yalın ve/veya Yalın Altı Sigma ile ilgili birçok video
 • Yalın ve Altı Sigma’ya odaklanan 2 dijital kitap
 • Tamamlayıcı TPC uzaktan eğitim kurları
 • MyTraining’e doğrudan erişim

Eğitim günleri

Eğitim oturumları içeriği:

 • 14 sınıf günü
 • Simülasyonlar / Uygulamalar
 • Proje zorluklarının ve en iyi uygulamaların tartışıp değerlendirilmesi
 • Grup içerisinde eşleşerek birlikte öğrenme ve aktivite
 • Teorik sınav ve sertifikasyon

Projeniz

Projenizin başarılı olmasını sağlamak için eğitim şunları içerir:

 • Bire bir proje koçluğu
 • Önceden hazırlanmış proje şablonları
 • İlk adımlarda proje değerlendirmeleri ve destek
 • 5 tollgate incelemesi
 • Proje ödevine kapsamlı bir genel bakış

Sertifika aşaması

Sertifikasyon aşağıdakileri içerir:

 • Projenizin bir uzman jüri tarafından incelenmesi
 • Sertifika teslim töreni
 • Uluslararası kabul görmüş Usta Kara Kuşak Sertifikası
 • Veri tabanımızda resmi kayıt
 • Ayrıcılıklı Black Belt Alumni Linked-In sayfasına erişim

Hazırlık aşaması

Eğitim günleri

Projeniz

Sertifika aşaması

Sertifikalandırma

Sertifikanızın Değeri

Eğitim programlarımızdan biri başarıyla tamamlandığında, uluslararası kabul görmüş bir sertifika elde edersiniz. Ancak bir sertifikanın değerini tam olarak ne belirler? The Lean Six Sigma Company’den alınan bir sertifikanın neden diğerlerinden daha yüksek bir standart’a sahip olduğunu, sertifikanızın değeri sayfasında açıklıyoruz

Ücretlendirme

Eğitim Ücretleri

Ücretler

The Lean Six Sigma Company katılımcıları için iki seçenek vardır: proje ödevinin dahil olduğu bir eğitim programı seçebilirler ve deneyimli bir eğitmenden gerekli tüm desteği alabilirler veya bir proje ödevi yürütmeden eğitime kayıt olabilirler.

Bilgi almak istiyorum

tıkla

Yatırım Getirisi tahmini

Sonuçlar ve gerçekler genellikle bir satın alma işlemini haklı çıkarmanın en iyi yoludur. Eğitimlerimiz de aynı şekilde vadedilen hedeflere ulaştırır. Binlerce katılımcı, Yalın Altı Sigma metodolojisi konusunda eğitim aldıktan sonra, tespitlerimiz aşağıdaki gibidir: Kara Kuşak Mükemmellik eğitimi ile projeler, genellikle ilk projelerden itibaren ortalama 250.000 $ tasarruf sağlar. Her proje yaklaşık 3 ile 6 ay arasında sürsede yılda birden fazla proje yürütmek mümkündür.

Şirket içi

Eğer aradığınız tüm ekip için bir uygun bir eğitim ise, Şirket İçi sayfalarımız ilginizi çekecektir. Eğitmenlerimiz, kuruluşunuzdaki bireylere sunduğumuz her eğitime ev sahipliği yapacaktır. Yalın veya Yalın Altı Sigma’yı bir ekip olarak uygulamak için, Şirket İçi eğitimlerimiz daha yararlı olacaktır.

Daha fazla bilgi

UZMAN TARAFINDAN CEVAPLAR

Ücretsiz Online Webinar

ÜCRETSİZ EĞİTİMİNİZ

Ücretsiz Beyaz Kuşak

Başlangıç Tarihleri

Kara Kuşak Mükemmellik eğitimi başlangıç tarihileri


There are currently no training sessions scheduled for Usta Kara Kuşak.
Contact us for the possibilities

Testimonials

Customer reviews

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Bir Kara Kuşak neden yönetim tekniklerini öğrenmek istesin ki?

Bir Kara Kuşak olarak, projeleriniz çeşitli departmanları kapsar ve etkiler. Daha doğrusu işiniz departmanlar arasıdır. Dolayısıyla ilgi alanları, kültürler ve değişime karşı doğal direncimizle nasıl başa çıkacağımızı bilmek, başarılı bir proje ile yarı yolda kalmış bir girişim arasındaki farkı yaratabilir. Bu, daha fazla projeye verilen desteği azaltır , yöneticilerin ve direktörlerin kaynakları işinize ayırma isteğini azaltır. Nasıl liderlik edileceğini bilmek, projenin yüzü olmak demektir; insanların soruları veya şüpheleri olduğunda danışacakları ve güvenecekleri birileri olmasını sağlarsınız. Cevaplarınız netlik sağlar ve çoğu zaman bu, herhangi bir projenin en büyük zayıflığıdır.

Yalın Altı Sigma hakkında önceden herhangi bir deneyimim ve bilgim olmadan bir eğitime kaydolabilir ve katılabilir miyim?

Sunduğumuz her eğitim programı, katılımcılarımızın Yalın Altı Sigma metodolojisini hiç bilmeden eğitime başladıklarını varsayar. Temel bilgilerle başlar ve önceden deneyim yokmuş gibi bahsedilen her konuyu açıklar. Eğitim sırasında, bilgi düzeyinizi geliştirmenize yardımcı olacak simülasyonlar ve uygulamalar yapacaksınız. Eğitiminizin parçası olarak bir proje yürütmeyi seçerseniz, başlamanıza yardımcı olmak için The Lean Six Sigma Company’nin Usta Kara Kuşaklarından biri tarafından koçluk yapılacak ve destekleneceksiniz.

Yeşil Kuşak eğitimine mi yoksa Kara Kuşak eğitimine mi katılmalıyım?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak programı doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak programı doğru tercih olacaktır.

Yalın eğitimi mi yoksa Yalın Altı Sigma eğitimi mi mevcut kariyerimde daha faydalı?

Yalın ve Yalın Altı Sigma, herhangi bir kariyer aşamasında kullanmaya başlayabileceğiniz metodolojilerdir. Yeni başlayan biri olarak bile, işinize muazzam değer katarlar. Her iki metodoloji de mevcut sorumluluklarınızın bir kısmını değiştirerek, işinize ek olarak hizmet edebilir. Seçtiğiniz eğitim programına bağlı olarak yeni tam zamanlı kariyeriniz olabilir.

Yeşil Kuşak mı Kara Kuşak mı?

Temel fark, projelerinizin kapsamıdır. Yeşil Kuşak projeleri genellikle tek bir departman paydaşlarını etkileyen sorunları çözmeyi amaçlar. Kara Kuşak projeleri, departman sınırlarını aşan ve departmanlar arası farklı paydaşları etkileyen uzun süredir devam eden, karmaşık sorunları ele alır. Yeşil Kuşak’ın sorumlulukları, bir proje yöneticisinin sorumluluklarıyla uyumludur. Kara Kuşaklar, projeler sırasında Yeşil Kuşakları yönlendirirken daha fazla sorumluluk üstlenir ve daha aktif liderlik üstlenirler.

‘’Hizmet’’ eğitim programının ‘’Üretim’’ eğitim programından farkı nedir?

Hizmet eğitim programı daha çok genel yönetim, lojistik, finans vb. gibi işlem odaklı çalışanlar için uygundur. Üretim eğitim programı, seri üretim, makine, fabrikalar ve otomasyonla odaklı çalışanlar için en uygun olanıdır. Elbette Üretim eğitimini tamamlayanlar yine yukarıda belirtilen işlem odaklı projeleri de yürütebilirler.

İstatistik konuları gözümü korkutuyor, Yalın Altı Sigma eğitimi yine de benim için uygun mudur?

Yeşil Kuşak eğitim programı, Kara Kuşak eğitim programına göre çok daha az istatistik içeriğine sahiptir. Yine de Kara Kuşak eğitimi bile, katılımcılarımıza istatistikle ilgili hiçbir şeye aşina olmadıkları varsayımıyla, en temelden başlamak üzere tasarlanmıştır. İstatistikle çalışma fikri konusunda çekimserliğinizi anlayabiliyoruz, ancak eğitmenlerimiz binlerce katılımcının istatistiği anlamasına (ve ilgilerini çekmesine ) yardımcı oldu. Ek olarak MyTraining™ platformumuzda, belirli uygulamalara hazırlanmanıza veya tekrarlamanıza yardımcı olacak tamamlayıcı dersler ve çeşitli videolar sunuyoruz.

Akşam veya hafta sonu programları sunuyor musunuz?

The Lean Six Sigma Company, eğitim derslerini normal çalışma saatlerinde düzenlemeye çalışmaktadır. Bu, katılımcılarımızın özel hayatlarına müdahale etmemek, katılımcılarımızın normal mesai saatlerinde Yalın Altı Sigma ile çalışma fikrine alışmalarını sağlamak ve eğitimi tamamladıktan sonra bu alışkanlığı sürdürmek için bilinçli bir seçimdir Ancak bazı yerel, özel durumlar geçerlidir. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Farklı dillerde eğitim veriyor musunuz?

Dünya çapındaki varlığımız hakkında daha fazla bilgiyi www.theleansixsigmacompany.com dünya haritası sayfamızda bulabilirsiniz, burada hangi ülkelerde aktif olduğumuzu ve hangi dillerde eğitim alınabileceği konusunda bilgileri bulabileceksiniz.

Benim için doğru eğitim hangisidir?

Bu, hedeflerinize ve neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Örneğin Yalın Altı Sigma’yı diğer işlerinizin yanında yarı zamanlı kullanmayı tercih ederseniz, Yeşil Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Sürekli İyileştirme ve Yalın Altı Sigma ile tam zamanlı olarak çalışmaksa amacınız, Kara Kuşak eğitimi doğru tercih olacaktır. Aynısı sırasıyla Yalın için, Yalın Uygulayıcı ve Yalın Lideri eğitimleri içinde geçerlidir.

Yalın Uygulayıcı eğitimi mi Yalın Lider eğitimi mi?

Yalın Uygulayıcılar, Yalın Liderlerden farklı bir role sahiptir. Yalın Uygulayıcılar sürekli olarak küçük boyutlu Yalın girişimler yürütür ve paydaşlara gelişmeler hakkında rapor verir. Yalın Liderler ise daha geniş bir Yalın bilgisine sahiptir, projelere öncülük eder ve çalışanlara Yalın metodolojisini kullanabilmeleri için eğitim verir.

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?

Belki de hala hangi eğitim programının size uygun olduğu konusunda emin değilsiniz. Yalın mı yoksa Yalın Altı Sigma mı? Tüm sorularınızda size yardımcı olmamıza izin verin, böylece her zaman doğru seçimi yapabilirsiniz. Güler yüzlü uzmanlarımız destek hattının diğer ucunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Bize ulaşın

Vakalar / Bloglar

Diğer eğitimler

İhtiyaçlarınıza uygun doğru eğitimi bulun.

Broşürümüzü talep edin

Sorularınızın tüm cevapları broşürümüzde

Karar vermenize yardımcı olması için broşürümüzü inceleyin

 • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.