Yalın Uygulayıcı Eğitimi old

 • Yalın yöntemleri ve araçlarını uygulamayı öğrenin

 • Pratikte nasıl çalıştığına vurgu yapmak

 • Ön bilgi veya deneyim gerektirmez

 • Yalın Uzman tarafından 3 saat kişisel koçluk

 • Yalın Uygulayıcı için ISO18404 de belirlenen yetkinlikleri takip eder

LEAN PROFESYONELLER

Bir organizasyonu en iyi noktaya getirmek mi istiyorsunuz? Lean Uygulayıcı eğitimi, Lean yöntemleri ve araçları kullanarak süreçlerin nasıl geliştirileceğini öğrenmek isteyen Sürekli İyileştirme Uzmanları için uygundur.

“Maliyetlere odaklandığınızda, kalite düşer. Kaliteye odaklandığınızda, maliyetler düşer. ”

Lean Uygulayıcı, Lean iyileştirme süreçlerinin ve Lean uygulamaların başlatıcısıdır. Tek bir hedefe sahip bir profesyonel: mükemmel bir süreç geliştirmek ve günlük olarak daha iyisini yapmak için gerekli olanlara ilham vermek. Lean Uygulayıcı, Lean yöntem ve araçlara mükemmel bir şekilde hakimdir, Lean prensiplere aşinadır ve diğerlerine iyileştirme sürecine katılmaları için ilham verir. Organizasyonlarda Lean Uygulayıcılar, organizasyonları mükemmelleştiren ve Lean prensipleri başkalarına inançla aktaran uzmanlardır.

LEAN UYGULAYICI EĞİTİMİ

Lean Uygulayıcı eğitimi, uluslararası ISO18404 standardına dayanan 3 günlük bir eğitimdir. Bu standart, sertifikalı bir Lean Uygulayıcı için hangi yeterliliklerin gerekli olduğunu ayrıntılı olarak belirtir.

Lean Uygulayıcı eğitimi sizi bir Lean projeye hazırlar. Kapsamlı bir simülasyon ile, en önemli Lean prensiplerin ve Lean iyileştirme yöntem ve araçlarının nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz.

Kapsanacak en önemli konular: 8 tip israf, müşteri değeri, Değer Akış Haritalama (VSM), akış, çekme, 5S, Poka Yoke ve iyileştirme panolarıdır.

3. günde Lean proje yönetimi ve veri analizine yoğun ilgi gösterilecektir. Lean lisanında buna A3 yönetimi denir. Bir süreci iyileştirmek için 8 adımlı bir plan. Değişimi başarıyla uygulayabilmeniz genellikle hangi dirençle karşılaştığınıza bağlıdır. Bu nedenle, bu eğitim ayrıca değişim yönetimi konularını da kapsayacaktır. Direnç nereden geliyor? Direnç gösterildiği nasıl anlaşılır? Bununla başa çıkmanın en iyi yolu nedir?

Bu eğitimi tamamladıktan sonra, hem işinizde hem de kişisel yaşamınızda sürekli gelişim fırsatlarını fark edeceksiniz.

Yalın Uygulayıcı Eğitimi old

Lean uygulayarak süreçleri iyileştirmek isteyenler için Lean eğitimi.

Broşürümüzü isteyiniz

Pratik Bilgiler

Lean Uygulayıcı eğitimi, Lean metodolojisine pratik bir yaklaşım getirir. 3 günlük teori ve pratik bir ödevden oluşur. Eğitmeniniz pratik göreviniz sırasında koçluk sağlayacaktır. Broşürümüzde eğitim ve pratik ödev hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Lean Uygulayıcı eğitimi iki bölümden oluşmaktadır:

Bölüm 1: 3 günlük eğitim
Eğitim süresince daha az israf, daha hızlı servis ve daha az hata ile bir dünyaya doğru ilk adımlarınızı atmanın yolunu öğreneceksiniz. Lean Uygulayıcı eğitimi sizi Lean bir proje veya girişim için hazırlar. Kapsamlı bir simülasyon sırasında en önemli Lean yönetim ilkelerini, Lean iyileştirme yöntemlerini ve araçlarını nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz.

Bölüm 2: Proje ödevi
Teorik dersleri tamamladıktan sonra, proje ödevi sırasında teoriyi nasıl uygulamaya koyacağınızı göstereceksiniz. Proje ödevinizi hazırlarken, The Lean Six Sigma Company şirketinden koçluk alacaksınız.

Yazılı sınavınızı ve proje ödevinizi başarıyla tamamladıktan sonra Lean Uygulayıcı sertifikasını alacaksınız.

Bölüm 1 - Lean Praktisyeni teorik eğitim

– Lean felsefe, tarih ve arka plan
– Lean, Kısıtlar Teorisi ve PDCA
– Womack’ın 5 ilkesi
– Değer katma ve değeri olamayan ekleme
– 7 + 1 çeşit israf
– Değer akışı haritalama
– Akış
– Çizgi dengeleme ve Takt süresi
– Çekme ve Little Yasası
– Kanban
– Dirençle başa çıkmak
– Poka Yoke
– 5S Görsel Yönetimi
– Kaizen (Kaikaku)
– A3 yönetimi
– 5 kez Neden
– Yaratıcı araçlar
– Takım yapısı

Bölüm 2 - Lean Praktisyeni proje ödevi

Eğitim süresince pratik bir ödev yürütmek zorunda kalacaksınız (A3). Eğitim kataloğunda bu alanda sizden beklenenler hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Güncel fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ISO18404

SIX SIGMA VE LEAN’İN UYGULANMASI ARASINDAKİ ÖNEMLİ PERSONEL VE ORGANİZASYONLAR İÇİN YETKİNLİKLER

Eğitimlerimiz bu standardı takip eder ve burada açıklanan yetkinliklere bağlı kalır.

Kökenleri 80’lere dayanan Lean Six Sigma, süreç iyileştirmede gerçekten kanıtlanmış ve dünya çapında tanınmış bir metodolojidir.

Yine de, Six Sigma, Lean ve Lean Six Sigma yeterliliklerini çevreleyen bazı belirsizlik vardı.

Örneğin, bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak sunucusun yetenek seviyesinden nasıl emin olunabilir? Six Sigma veya Lean uyguladığını belirten bir sunucunun bu konudaki gerçek yetenekleri nasıl anlaşılır?

Tam da bu sebeple “Uluslararası Standardizasyon Örgütü” (ISO), ISO 18404’te Lean Six Sigma için bir evrensel standart tanımladı.

Lean Six Sigma için bu Uluslararası Standart, Six Sigma, Lean ve “Lean Six Sigma” da personel ve kuruluşlar için gerekli yetkinlikleri belirler. Bunu yaparken, üçüncü şahısların Lean Six Sigma uzmanlarından bekleyebileceklerine netlik getirdi.

Eğitimlerimiz bu uluslararası standarda uygun olduğu için, örnekteki gibi bir Siyah Kuşak eğitimi arayan bir şirket, The Lean Six Sigma Company tarafından sertifikalandırılmış bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak çalışanından ne gibi bir yetkinlik bekleyeceğinden emin olabilir.

Lean Six Sigma Company eğitimleri, aşağıdaki Lean Six Sigma uzmanları için yetkinlikleri tanımlayan ISO18404 standardına uygundur:

 • Lean Uygulayıcı

 • Lean Lideri

 • Lean Uzmanı

 • Lean Six Sigma Yeşil Kuşak

 • Lean Six Sigma Siyah Kuşak

 • Lean Six Sigma Usta Siyah Kuşak

Sertifikasyon kriterlerimiz doğrudan ISO standartlarına göre belirlenmiştir. Eğitimi tamamlayan katılımcılar, Lean Six Sigma uzmanlarından beklenebilecek uluslararası kabul görmüş ve standart gereklilikleri (ISO18404) yerine getirirler.

Mischa van Aalten   /   CEO of The Lean Six Sigma Company Group

BROŞÜRÜMÜZÜ İSTEYİNİZ

Detaylı bilgi için broşürümüzü isteyiniz.

 • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY
 • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

ŞİRKET İÇİ

LEAN SIX SIGMA’YI ŞİRKET BÜNYENİZDE ÖĞRENİN

Lean Six Sigma, en iyi proje tabanlı iyileştirme yapısı olarak bilinse de, bundan çok daha geniş bir yapıdır. Lean Six Sigma, kurulmuş bir felsefe, bir organizasyonel ve iyileştirme yapısı olmasının yanı sıra bir dizi araçtır. Bu bakış açısıyla, Lean Six Sigma, rekabet edebilirlik, maliyetlerin düşürülmesi ve müşteri memnuniyetiyle ilgili kurumsal konuları ele almaktadır.

İsteğinize bağlı olarak, Lean Six Sigma aşamalı olarak uygulanabilir. Her kuruluş eşsiz bir yapıdadır ve bunun evrensel uygulanan ortak bir şablonu yoktur. The Lean Six Sigma Company, sizinle birlikte kuruluşunuza uyarlanmış bir eylem planı geliştirecektir.

Bizimle iletişime geçinDevamı...

İLGİLİ EĞİTİMLER

Diğerleri bu eğitimlere ilgi gösterdi.