Partnerlerimiz

The Lean Sıx Sıgma Company, dünya çapında bir çok Üniversite ile işbirliği yapmaktadır. 

Lean Six Sigma, verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırırken, operasyonel maliyetleri düşürmeyi amaçlayan kanıtlanmış bir metodolojidir.

The Lean Six Sigma Company, Avrupa’nın önde gelen Lean Six Sigma eğitim kuruluşudur. Kuruluşların ve bireysel katılımcıların süreçleri sürekli iyileştirilmesi yönündeki isteklerini destekliyoruz. Bizim öncelikli amacımız Lean Six Sigma metodolojilerini pratikte uygulatmayı hedeflemektedir. (Lean Six Sigma nedir?)

Çokuluslu şirketlerden, kar amacı güden veya gütmeyen sektörlerdeki özel bireylere kadar geniş bir yelpazede müşterilerimiz bulunmaktadır. Farklı yerlerdeki ofislerimiz sayesinde, size yerel ve uluslararası düzeyde destek sunabiliriz. 

The Lean Six Sigma Company, Türkiye, Hollanda, İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre, İtalya, Kanada, Belçika, İrlanda ve Balkan ülkelerinde eğitimler vermektedir. 

Countries in which we are active

What is your Lean Six Sigma certificate worth?

ŞİRKET İÇİ

LEAN SIX SIGMA’YI ŞİRKET BÜNYENİZDE ÖĞRENİN

Lean Six Sigma, en iyi proje tabanlı iyileştirme yapısı olarak bilinse de, bundan çok daha fazlasıdır. Lean Six Sigma, kurulmuş bir felsefe, bir organizasyonel ve iyileştirme yapısı olmasının yanı sıra bir dizi araçtır. Bu bakış açısıyla, Lean Six Sigma, rekabet edebilirlik, maliyetlerin düşürülmesi ve müşteri memnuniyetinin artırılması ile ilgili kurumsal konuları ele almaktadır. 

İsteğinize bağlı olarak, Lean Six Sigma aşamalı olarak uygulanabilir. Her kuruluş eşsiz bir yapıdadır ve bunun evrensel uygulanan ortak bir şablonu yoktur. The Lean Six Sigma Company, sizinle birlikte kuruluşunuza uyarlanmış bir eylem planı geliştirecektir.

 

Bizimle iletişime geçinDevamı...

LEAN SIX SIGMA EĞİTİMLERİ

Sürekli iyileştirme alanında uzman olmanızı sağlayacak Lean Six Sigma eğitimleri veriyoruz. Eğitimlerimiz kişisel gelişiminiz için mükemmel bir fırsat sağlarken, Lean Six Sigma sertifikası kariyer şansınızı büyük ölçüde artırabilir.  

Sizin için hangisi doğru eğitim? Çalışma kılavuzu size seçim yapmanızda yardımcı olacaktır veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.
EĞİTİM REHBERİ

Bizi tercih etmenin dört nedeni

90’lı yıllarda kuruluşlar ya Lean ya da Six Sigma uyguluyorlardı. 2002 yılında metodolojileri birleştirmeye yönelik ilk literatür yayınlandı. The Lean Six Sigma Company, bu yılın Haziran ayında kuruldu ve kurucularımız, Lean ve Six Sigma’nın bir araya getirilmesinin yararlarına şiddetle inanıyorlar.

2002’den bu yana çok şey değişti. Bugün Lean, Six Sigma olmadan artık hayal edilemez ve global olarak kombine metodolojilere odaklanan büyük bir topluluk oluştu.

Geçtiğimiz 17 yıl boyunca binlerce profesyonel ve yüzlerce şirket, Lean Six Sigma hakkında bilgi seviylerini, eğitimlerimiz ve sertifikalarımız sayesinde istedikleri noktaya getirdiler.

1) Uluslararası akredite olmuş ve kabul görmüş belgelendirme

Lean Six Sigma eğitimlerimiz uluslararası olarak kabul görülmektedir.

Batı Avrupa’da bir lisansüstü akreditasyonuna sahip tek sağlayıcıyız (Hollanda ve Belçika).

The Lean Six Sigma Company olarak eğitimlerimizi İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, İsviçre, İtalya, Hollanda, Belçika, İrlanda, Sırbistan, Slovenya, İspanya ve Türkiye’de vermekteyiz.

Eğitim içerikleri uluslararası standartlara uygundur (ISO18404 ve ISO13053)

Eğitimlerimiz İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Hollandaca ve Türkçe olarak sunulmaktadır.

2) Eğitimlerimizin sürekli geliştirlmesi

“Vaat ettiğiniz şeyi uygulayın” ve biz kalite vaat ediyoruz. Usta Siyah Kuşakların öncülük ettiği eğitimlerimiz sürekli olarak geliştirilmektedir. Yüzlerce kuruluşla deneyim sahibi olmakla beraber, hemen hemen her sektörden örneklerimiz var.

Tarihsel olarak Lean Six Sigma’nın kökleri üretim sanayisinde görülebiliyor.  Usta Siyah Kuşaklı eğitmenlerimizin bir çoğu General Electric, Toyota, RioTinto, DuPont ve Avery Denison gibi üretim şirketleri tarafından sertifikalandırılmıştır.

Ayrıca, finansal hizmetlerden sağlık hizmetlerine kadar birçok hizmet işletmesiyle de çalışıyoruz. Hizmet odaklı sektörler için özel eğitim programları geliştirildi.

Bu kadar büyük bir Usta Siyah Kuşak ağına sahip olarak, derin bilgi birikimimizle de gurur duyuyoruz. Tecrübelerimizi paylaşmak ve son gelişmelerin bilgi alışverişinde bulunabilmek için aylık olarak Usta Siyah Kuşak toplantıları düzenleniyor. En son trendleri göz önünde bulundurarak pazar gereksinimlerini karşılayan en iyi eğitim oturumlarını sağladığımızdan emin olmak için Avrupa çapında iki yılda bir bilgi paylaşım etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz.

3) Öğrenim hedeflerinden sınavlara

Doğal olarak, bir dersin içeriği son derece önemlidir, ancak kullanılan öğretim yöntemlerinin eşit öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle uygun öğrenme yöntemlerini geliştirmeye büyük yatırımlar yaptık.

Eğitimin içeriği, ayrı ayrı her bir ders için Profesyonel Bilgilerle iyi tanımlanmış öğrenme hedefleri ile belirlenmiştir. Başlangıç ​​noktası, öğrenme hedeflerini altı farklı bilgi karmaşıklığına (Bloom’un taksonomisi) göre sınıflandırmaktı.

1) Aklında tutmak

2) Anlamak

3) Uygulamak

4) Analiz Etmek

5) Değerlendirmek

6) Yaratmak

The Lean Six Sigma Company için özel olarak geliştirilen bir pedagojik matris kullanarak, öğrenme hedefleri ve ilgili bilgi karmaşıklığı özel öğretim yöntemlerine çevrildi.

Sonuç olarak, konuya bağlı olarak farklı öğretim yöntemleri kullanılmaktadir. Bu da uzun ve sıkıcı bir Powerpoint sunumu yerine, örneklerle ve pratik egzersizlerle dolu interaktif eğitim günleri sağlar.

4) Pratik uygulanabilirliğe odaklanma

Bizim görevimiz sertifikalandırdığımız Lean Six Sigma Uzmanları, sınavlarını geçtikten sonra sürekli iyileştirme girişimlerine ciddi bir katkı sağlayabilmektedir.

Amacımız her zaman, doğru soruları sormak ve cevapları bulmak için gerekli olan doğru araçları sağlamaktır. Lean Six Sigma araçlarını pratikte uygulama yeteneği, Lean Six Sigma yöntem ve araçlarının ardındaki teoriyi, gözden kaçırmadan uygulamayı hedeflemektir.

Akademik olarak ya da çalışma ortamlarında önemli bir etki yaratabilen sertifikalı Lean Six Sigma profesyonellerinin hepsiyle ile gurur duyuyoruz.

ISO18404

SIX SIGMA VE LEAN UYGULAMALARINDA PERSONEL VE ORGANİZASYONLAR İÇİN ÖNEMLİ YETKİNLİKLER

Eğitimlerimiz bu standardı takip eder ve burada açıklanan yetkinliklere bağlı kalır.

Kökenleri 80’lere dayanan Lean Six Sigma, süreç iyileştirmede gerçekten kanıtlanmış ve dünya çapında tanınmış bir metodolojidir.

Yine de, Six Sigma, Lean ve Lean Six Sigma yeterliliklerini çevreleyen bazı belirsizlik vardı.

Örneğin, bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak sunucusun yetenek seviyesinden nasıl emin olunabilir? Six Sigma veya Lean uyguladığını belirten bir sunucunun bu konudaki gerçek yetenekleri nasıl anlaşılır?

Tam da bu sebeple “Uluslararası Standardizasyon Örgütü” (ISO), ISO 18404’te Lean Six Sigma için bir evrensel standart tanımladı.

Lean Six Sigma için bu Uluslararası Standart, Six Sigma, Lean ve “Lean Six Sigma” da personel ve kuruluşlar için gerekli yetkinlikleri belirler. Bunu yaparken, üçüncü şahısların Lean Six Sigma uzmanlarından bekleyebileceklerine netlik getirdi.

Eğitimlerimiz bu uluslararası standarda uygun olduğu için, örnekteki gibi bir Siyah Kuşak eğitimi arayan bir şirket, The Lean Six Sigma Company tarafından sertifikalandırılmış bir Lean Six Sigma Siyah Kuşak çalışanından ne gibi bir yetkinlik bekleyeceğinden emin olabilir.

Lean Six Sigma Company eğitimleri, aşağıdaki Lean Six Sigma uzmanları için yetkinlikleri tanımlayan ISO18404 standardına uygundur:

  • Lean Uygulayıcı

  • Lean Lideri

  • Lean Uzmanı

  • Lean Six Sigma Yeşil Kuşak

  • Lean Six Sigma Siyah Kuşak

  • Lean Six Sigma Usta Siyah Kuşak

Sertifikasyon kriterlerimiz doğrudan ISO standartlarına göre belirlenmiştir. Eğitimi tamamlayan katılımcılar, Lean Six Sigma uzmanlarından beklenebilecek uluslararası kabul görmüş ve standart gereklilikleri (ISO18404) yerine getirirler.

Mischa van Aalten   /   CEO of The Lean Six Sigma Company Group

Referanslar

Lean Six Sigma çalışmalarında danışmanlık verdiğimiz şirketler

Daha fazla bilgi

Eğitim mekanları

Mekanlarımıza bir göz atın

Daha fazla bilgi

Hakkımızda

The Lean Six Sigma Company Kimdir?

Daha fazla bilgi